Meksika’da orman yangınlarıyla mücadele devam ediyor

Meksika’da orman yangınlarıyla savaşım devam ediyor. Meksika Ulusal Orman Komisyonu (Conafor) tarafınca meydana getirilen açıklamada, son 24 saatte 42 etken orman yangını bildirildiği ifade edildi. Yangınlar ülkenin daha fazlaca şimal eyaletlerinde etkili olurken yetkililer, alevlerle mücadelede bin 395 itfaiyeci vazife aldığını, söndürme helikopterleri ve uçakları ile çalışmalara havadan destek verdiğini aktarıldı.

Ülkenin kuzeyindeki Nuevo Leon eyaletinin Santiago şehrinde çıkan ve hemen hemen söndürülemeyen yangında şimdiye kadar bin 300 hektarlık alan yok oldu. Meksika Sivil Koruma Bakanlığı, yangının yüzde 45 oranında denetim altına alınabildiğini, alevlerle mücadelenin 8 söndürme helikopterinin de desteğiyle yürütüldüğünü deklare etti.

Gene kuzeyde bulunan Tamaulipas eyaletindeki El Cielo Ekolojik Parkında 17 Mart’ta çıkan yangınla mücadelede de hala devam ediyor. Yetkililer, şu ana kadar yangının yüzde 60’lık kesiminin denetim altına alındığını ve 730 hektarlık alanın küle döndüğünü bildirdi. Yangınla mücadelede 394 itfaiyecinin yanı sıra söndürme helikopterleri vazife almış olduğu aktarıldı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.