Meksika’da küçük uçak süpermarketin üzerine düştü: 3 ölü, 5 yaralı

Meksika’nın Morelos eyaletindeki yer edinen Temixco kentinde mahalli saatle 13.00 sularında çift motorlu Beechraft King Air 90 tipi bir ufak tayyare süpermarketin üstüne düştü.

Düşen uçağın enkazı, tek kattan oluşan bir yapı olan süpermarketin duvarını yıkarak içeri kadar girdi. Morelos Sivil Müdafa yetkilileri tarafınca meydana getirilen açıklamada, kaza sonucu uçakta bulunan 3 kişinin yaşamını kaybetmiş olduğu bildirdi. Yetkililer, 1i uçakta seyahat eden öteki 4ü ise süpermarketin müşterisi olan toplam 5 kişinin ise yaralandığını kaydetti.

Yaralılar tedavi edilmek suretiyle hastaneye kaldırıldı. Kazada yaşamını kaybedenlerin, uçağın pilotu 47 yaşındaki Mauricio, 34 yaşındaki destek pilot Paulina ve 46 yaşındaki yolcu Alejandra olduğu aktarıldı. Uçağın düşmeden ortalama 1 saat ilkin Meksikanın Guerrero eyaletinin Acapulco kentindeki havaalanından kalktığı ifade edildi. Kazanın sebebi hemen hemen belirlenemezken, Morelos Başsavcılığı ise vakayla ilişkin soruşturma başlatıldığını duyurdu. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir