Meksika’da en az 30 yunus karaya vurdu

Meksika’nın Baja California Sur eyaletinde yer edinen La Paz şehrindeki Califin Plajı’nda minimum 30 yunusun karaya vurmuş olduğu bildirildi. Meksika Federal Çevre Koruma biriminden takımlar, ölü yunusları incelemek ve olayın sebebi araştırmak için bölgede incelemede bulunmuş oldu.

Uzmanlar, çevrede yaptıkları gözlem ve araştırma sonucunda yunusların vücutlarında herhangi bir hücum izine rastlanmadığını bundan dolayı olayın katil balina ya da başka bir yırtıcı hayvanın saldırısı sonucu olmadığını deklare etti.

Bazı yunusların vücudundan kan döküldüğü görülürken, yunusların zehirli atıklardan etkilenerek yanlarını şaşırmış olduğu ya da denizdeki akıntı sebebiyle karaya vurmuş olduğu düşünülüyor. Yetkililer, hemen hemen ölüm sebebi belirlenemeyen yunusların bedenlerine otopsi yaparak vakası aydınlatmaya çalışacaklarını bildirdi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir