Medvedev: Yaptırımların Putin üzerinde hiçbir etkisi yok

Bir ayı geride bırakan Ukrayna savaşı sebebiyle dünyadan Rusya’ya tepki yağarken, Rusya’nın eski Devlet Başkanı ve Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dimitri Medvedev, yaptırımların yönetim üstünde hiçbir tesiri olmadığını söylemiş oldu.

Batılı ülkelerin yaptırımlarla Rus yetkililer içinde huzursuzluk yaratacaklarını sanarak “aptallık” ettiğini korumak için çaba sarfeden Medvedev, oligarklara yaptırım uygulamanın Rusya lideri Vladimir Putin’i hiçbir şekilde etkilemediğini belirtti.

Bunların ülke yönetimi üstünde en küçük bir tesiri olabilir mi? Asla” diyen Medvedev, yaptırımların sadece Rus halkını da fazla bir araya getireceğini savundu. Medvedev, anketlere nazaran halkın dörtte üçünün Kremlin’in Ukrayna’ya askeri operasyon düzenleme kararını desteklediğini de beyan etti. Eski Rusya lideri, yurt haricinde yaşayan Rusların savaşla ilgili eleştirilerine de “Bazı kararları beğenmeyebilirsiniz fakat bu şekilde sıkıntılı bir dönemde devlete karşı cephe almak ihanettir” diye konuştu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.