Medvedev: İdam cezasını getirmek için bir fırsat

Rusyanın eski devlet başkanı, şimdiki Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitri Medvedev, Rusyanın Ukraynayı işgali sonrası mühim açıklamalarda bulunmuş oldu.

Medvedev, operasyonun, Putinin belirttiği tüm sonuçlar elde edilinceye dek süreceğini söylemiş oldu.

Medvedev, Batı tarafınca uygulanan yaptırımlarla ilgili de konuşurken, kendisine uygulanan yaptırımlardan etkilenmediğini yabancı banka hesaplarında parasının bulunmadığını yada yurtdışında iyelik sahibi olmadığını söylemiş oldu.

DİPLOMATİK İLİŞKİLERE İHTİYAÇ YOK

Medvedev, yaptırımların Rusyanın bütünlüğüne destek bulunduğunu öne sürerken, Rusyanın diplomatik ilişkilere ihtiyacı olmadığını dile getirdi.

Rusyanın eski Başkanı, Rus elçilerin, yaptırım tatbik eden ülkelerle tüm bağlarını kopartması icap ettiğini vurgularken, Artık birbirimize bir tek silahların dürbününden bakabiliriz. dedi.

Medvedev, Avrupa Konseyinin Rusyanın üyeliğini askıya alma sonucuna da tepki gösterirken, hakkaten adaletsiz bir karar ifadelerini kullandı. Medvedev bunun konseyin kapılarını tamamen kapamak için iyi bir niçin olabileceğini de öne sürdü.

Medvedev, yaşananların Rusyada idam cezasını getirmek için bir fırsat olabileceğini de sözlerine ekledi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.