Maske kararının ardından İstiklal Caddesi’nde ilk gün

Bilim Kurulu Toplantısının arkasından coronavirüsle mücadelede yeni dönem başladı. Alınan yeni kararlarla, açık havada maske takma zorunluluğu kaldırıldı. İstanbulun en kalabalık noktalarından İstiklal Caddesinde bazıları maskelerinin çıkarırken, bazıları ise maske takmaya devam etti.

KENDİ SAĞLIĞIMIZ İÇİN TAKMAK ZORUNDAYIZ

Kendi sağlığı için maske takmaya devam edeceğini belirten Rahmi Öztürk, Sıhhat Bakanlığının öyleki maskeyi çıkarın demesiyle olmaz o iş. Her gün 50 bin civarında şahıs hastalanıyor. Her gün 200 şahıs ölüyor. Sanki hastalık bitmiş ve rahatlığa ermişiz benzer biçimde oldu. dedi.

Metin Taş, Hükümetten izahat yapılmış oldu fakat kendi sağlığımız yada başkasının sağlığı için takmak zorundayız. Oldukça erken bir karar alındı. Günümüz şartlarında bazı insanoğlu havaların soğuk olmasından dolayı da takıyor şeklinde konuştu. Ayşe Yılmaz ise maske takmaktan vazgeçmeyeceğini vurgulayarak, Açıklanan karar umurumda değil ben kendimi korumak için takıyorum. Düşünülmeden alınmış bir karar. Maske takmaya devam edeceğim dedi.

SOĞUK HAVADA KORUNAKLI OLUYOR

Havanın soğuk olması sebebiyle maske taktığını söyleyen Göksu Kızıltaş, Soğuk olduğundan korunaklı oluyor. Sıcak havalarda takmak zor oluyor fakat insanların kendilerine bağlı bir karar, önlem amaçlı takılabilir ifadelerini kullandı. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir