Marmaray, metro, otobüs, metrobüs 19 Mayıs’ta ücretsiz mi?

19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları başladı. 19 Mayıs günü toplu ulaşım birçok şehirde ücretsiz bir şekilde hizmet verecek. Alınan karar bakılırsa Marmaray, Başkentray ve İZBAN gün süresince yolcularını ücretiz taşıyacak.

İSTANBUL’DA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından meydana getirilen açıklamada, Marmarayın parasız olacağı açıklandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden hemen hemen mevzu hakkında izahat gelmezken geçtiğimiz ulusal bayramlarda vapur, tramvay, metro, metrobüs ve otobüslerin parasız yapıldığı biliniyor.

ANKARA’DA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından meydana getirilen açıklamada, Başkentray seferlerinin 19 Mayısta parasız olacağı açıklandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı EGO Genel Müdürlüğü, 19 Mayıs Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında EGO otobüsleri, metro, Ankaray ve Telefrik’in ücretsiz bir şekilde hizmet vereceğini duyurdu.

Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisince alınan “İlk Yöresel İdare seçimlerine kadar dini ve ulusal bayram günlerinde saat 06.00’dan başlayarak gece saat 24.00’e kadar EGO Genel Müdürlüğüne ilişik otobüs, raylı sistemler ve teleferik ile verilen toplu taşıma hizmetlerinden parasız yararlandırılması …” sonucu gereği yurttaşlarımız, 19 Mayıs Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında EGO Genel Müdürlüğünce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden (Otobüs, Metro ve ANKARAY ile daha ilkin belirlenen servis saatlerinde olmak kaydıyla Teleferik) ücretsiz bir şekilde faydalanabileceklerdir.

İZMİR’DE TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ?

İzmir için hemen hemen izahat yapılmadı. Sadece 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentte toplu taşıma araçlarının o gün için vatandaşlara 1 kuruş bulunduğunu belirtmişti. 19 Mayısta da benzer uygulama olması umut ediliyor.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.