Mali ve Burkina Faso’da terör saldırıları: 16 ölü, 20 yaralı

Batı Afrika, terör saldırıları ile kana bulandı. Mali ve Burkina Faso’da düzenlenen terör saldırılarında toplam 16 şahıs yaşamını kaybederken, 20 şahıs de yaralandı.

Burkina Faso’nun kuzeyinde yer edinen Soum kentindeki Gaskinde’de bulunan askeri üsse düzenlenen silahlı saldırıda 5’i asker olmak suretiyle 10 kişinin yaşamını kaybetmiş olduğu bildirildi.

Güvenlik kaynakları, hücum sonucu oldukca sayıda askerin yaralandığını belirterek, üste mühim aşama maddi hasar meydana geldiğini aktarıldı.

MALİDE 6 ASKER HAYATINI KAYBETTİ

Mali ordusu tarafınca meydana getirilen açıklamada ise, üç askeri üsse eş zamanlı düzenlenen saldırılarda 6 askerin yaşamını kaybetmiş olduğu, 20 askerin de yaralandığı bildirilerek, teröristlerin Sevare, Niono ve Baphodaki askeri üslere patlayıcı yüklü araçlarla intihar saldırısı düzenlenmiş olduğu açıklandı.

Saldırıyı Amadu Kufa tarafınca yönetilen terör örgütü El Kural bağlantılı Macina Kurtuluş Cephesi üstlendi.

El Kural ve IŞİDe bağlı terör grupları, senelerdir Burkina Faso, Mali ve Nijerde birçok hücum düzenleyerek, binlerce kişiyi öldürürken, milyonlarca kişiyi ise yerinden etti.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.