Maden ocağındaki göçükten dram çıktı

Acıpayama bağlı Karaismailler Mahallesi Devekonağı mevkiinde etkinlik gösteren krom madeninde meydana gelen iş kazasında, 40 yaşındaki operatör Ali Rıza Kut göçük altında kalmış olarak yaşamını yitirdi.

16 ekip arkadaşının kendi çabalarıyla kurtulmayı başardığı madende ekmek parası için savaşım ederken canından olan Ali Rıza Kut’un cansız bedenine ortalama 3 saatlik bir çalışmanın arkasından 360 metre mesafede ulaşıldı.

AFAD ve itfaiye ekiplerinin yoğun çabalarına karşın kurtarılamayan Ali Rıza Kut’un cenazesi otopsi için adli tıp morguna kaldırıldı.

Maden ocağında meydana gelen göçükte yaşamını kaybeden operatör Ali Rıza Kut’tan geriye 1’isi yen dünyaya gelen 6 adam çocuk ile mücadelelerle dolu bir yaşam öyküsü kaldı.

Evlatlarının geleceği için yaşamı süresince madenlerle çalışan Ali Rıza Kut’un, her gün Muğla’nın Dalaman ilçesine bağlı Narlı Mahallesi’nden kilometrelerce yolu gidip gelmiş olarak para kazanmaya çalmış olduğu ortaya çıktı.

Acı haberin arkasından bölgede gerçekleşen arama kurtarma çalışmalarına destek veren Karaismailler Mahalle Muhtarı Mesut Salman, “Akşam saatlerinde göçük meydana geldi.

Haberimiz olur olmaz madene geldik. Göçük altında bir arkadaşımız kaldı. Yaralı çıkardık fakat maalesef kaybettik. Madenin son noktası olan 360 metrelerde göçük oluyor. Oldukca üzgünüz” dedi. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir