Macron, Fransa Cumhurbaşkanlığına yeniden aday oldu

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 10 ve 24 Nisan 2022 tarihlerinde düzenlenecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili halka açık bir mektup yayınlayarak, resmi olarak adaylığını deklare etti. Macron, Son 5 yılda beraber birçok çileden geçtik. Terörizm, pandemi, şiddete dönüş, Avrupada harp. Fransa nadiren bu şekilde bir kriz birikimiyle karşı karşıya kaldı. Özsevi ve kardeşlikle yüzleştik dedi.

Macron, Cumhurbaşkanı olarak yeni bir vazife için güveninizi rica ediyorum. Yüzyılın zorlukları karşısında sizinle beraber benzersiz bir Fransız ve Avrupa yanıtı buluş etmeye adayım. Dünyanın çalkantılarının tehlike arzettiği değerlerimizi savunmaya adayım. Evlatlarımızın ve torunlarımızın geleceğini yapmaya devam etmeye adayım ifadeleri kullanıldı.

Ukrayna’nın işgal edilmesine atıfta bulunan Macron, Mevcut durum sebebiyle istediğim şeklinde kampanya yapamayacağım dedi.

10 VE 24 NİSANDA SANDIKLAR KURULACAK

Fransızlar 10 ve 24 Nisan 2022 tarihlerinde beş senelik süre için cumhurbaşkanlarını seçmek suretiyle sandık başına gidecek. Ortalama 30 şahıs, 2022 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendilerini aday duyuru etti, sadece 10 Nisanın ilk turunda yer almak için kendilerini destekleyen seçilmiş yetkililerden 500 imza toplamaları gerekiyor. Şimdilik 11 adayın 500 imzayı toplamış olduğu bildirildi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir