Lukaşenko yanlışlıkla Moldova’yı işgal planını ifşa etti

Rusya Devlet Başkanı Putinin geçen hafta resmen tanımış olduğu Luhansk Halk Cumhuriyeti ile Donetsk Halk Cumhuriyetine destek olmak ve bölgede sulh sağlamak için askeri operasyon düzenleme sonucu almasının üstünden 7 gün geçti Hem Ukraynada hem de internasyonal kamuoyunda beklenmeyen bir direnişle karşılaşan Putinin bu süreçteki en büyük destekçilerinden biri ise Belarus oldu.

Rusya ile haftalardır Ukrayna sınırında ortak askeri tatbikat meydana getiren Belarus lideri Aleksandr Lukaşenko dün güvenlik konseyi ile bir toplantı yapmış oldu. Ukrayna işgalini ve Belarusun bu süreçteki rolünü masaya yatıran Lukaşenko, kapsamlı bir harita üstünden gelişimleri söyledi.

Fakat Lukaşenkonun görüntüleri yayınlanınca, arkasındaki haritada bazı detaylar gündem oldu. Rusyanın Ukraynanın tehlikeli sonuç şehirlerini ele geçirmek için yapmış olduğu planların yer almış olduğu haritada Ukraynanın güneybatı sınırındaki Moldovaya hücum düzenlenmiş olduğu görülüyor.

Haritada Odessa kentinden Moldovaya giriş yapılmasının gündemde olduğu ve o yöne doğru bir ok çıkarıldığı da görülüyor.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir