Liseli kızdan, teyze kızına ‘cinsel istismar’ davası

Vaka, 2021 yılının aralık ayında lise talebesi D.V.nin sohbet etmiş olduğu rehberlik öğretmenine küçükken yaşadıklarını anlatması ile ortaya çıktı.

Öğrencinin anlatımına nazaran, annesinin teyzesinin kızı olan A.B. kendisini 4 yaşından 11 yaşına kadar istismar etti. Rehberlik servisindeki görüşmede ortaya çıkan vaka sonrası soruşturma başlatıldı. D.V., çocuk seyretme merkezinde verdiği ifadede, 4-5 yaşlarındayken A.B.nin evine gittiğini, 11 yaşına kadar her gittiğinde cinsel istismara uğradığını söylemiş oldu.

Akrabası kadının kendisine yaptıklarını yaşı ilerleyince anladığını söyleyen D.V., bu olayın psikolojisinin bozduğunu ve hala kendisini toparlayamadığını söyledi.

TANIKLARIN İFADESİ ALINDI

A.B. hakkında zincirleme suretiyle 12 yaşından ufak mağdurların cinsel istismarı suçundan dava açıldı. Soruşturma kapsamında tanıkların ifadesi de alındı. A. B., şikayetçi olan D.V. ile abla kardeş ilişkisi bulunduğunu, kendisiyle evde birçok kez zaman geçirdiğini belirterek, suçlamaları kabul etmedi.

Erzurum Adliyesi 1inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek duruşmayı takip edeceklerini belirten UCİM Mutluluk Öğretmen Çocuk İstismarı ile Savaşım Derneği Genel Başkan Danışmasını Av. Ayşegül Aydoğan şunları söylemiş oldu:

*UCİM Mutluluk Öğretmen Çocuk İstismarı ile Savaşım Derneği olarak aralık ayında ailenin bizlere ihbarda bulunması üstüne, söz mevzusu istismar vakasını öğrendik. Gönüllü avukatlarımızla beraber ailenin yapmış olduğu hukuki başvuruları, çocuğumuzun çocuk izlem merkezinde vermiş olduğu ifadeleri, ailenin ve sanığın ifadelerini inceledikten sonrasında davada yer almaya karar verdik.

*evladımız kahraman bir halde başına gelen vakası anlatmıştır. 11 yaşına dek mütemadiyen istismara uğradığını korkmadan özetleyen evladımız da, vakası ortaya çıkaran rehber öğretmenimiz de, çocuğumuzun arkasında duran ailesi de her biri birer kahramandır. Bu dava ebeveynlere emsal durumunda olmalı.

*Zira çocuklarımızı tamamen iyi niyetle dahi komşumuza, akrabamıza bırakmamız icap ettiğini gözler önüne sermekte. Evlatları korumak hepimizin görevi sonuna dek çocuğumuzun ve ailesini yanında olacağız. DHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir