Liseli Buket’ten 9 gündür haber alınamıyor

Veli Uslu, 8 Martta Aliağa ilçesinde eğitim gören kızını belediye otobüsüne binip okula gitmesi için otogara bıraktı. Sadece Buket Usludan tekrar haber alınamadı.

Okula gitmediği öğrenilen Buket için aile jandarmaya yitik suç duyurusunda bulunmuş oldu. Veli Uslu, 9 gündür haber alamadıkları kızının, D.Ç. (19) ve ailesi tarafınca kaçırmış olduğu şüphesiyle jandarmaya suç duyurusunda bulundu.

Uslu, şu ifadeleri kullandı:

*Her gün olduğu şeklinde 8 Mart günü kızımı otomobille otogara bıraktım. Saat 11.00 şeklinde beni bir dostum arayıp kızımın kaçırıldığını söylemiş oldu. Okulu aradım, Buketin okula gitmediğini öğrendim.

*Kızımı kaçırdıkları iddia edilen kişilere ulaştım sadece yerini bilmediklerini söylediler. Ben de jandarmaya gidip hem yitik ihbarından bulundum hem de kaçırdıklarını düşündüğüm kişiler hakkında şikayetçi oldum. Buketten hiçbir haber alamıyoruz.

*Kızımı sakladıklarını düşünüyorum. D.Ç.nin babası bana, kızımın oğluyla bulunduğunu söylemiş oldu. Bu süreçte kızım toplumsal medyayı asla kullanmadı. Bazı ihbarlar geldi fakat meydana getirilen aramalardan netice çıkmadı.

*Kızımın kaybolmadan ilkin hal ve hareketlerinde bir farklılık görmedim. Okuldaki bazı arkadaşlarına 7 Martta okulu bırakacağını ve tekrar gelmeyeceğini söylediğini öğrendik.

*Ben kızıma kavuşmak isterim. Yaşıyor mu? Onu bile bilmiyorum. En azından yaşadığını öğreneyim o bile yeter ifadelerini kullandı.

KIZIMIN KOKUSUNU ÖZLEDİM

Kızına geri dönmesi çağrısında bulunan anne Nurşen Uslu, Kızımın hal ve hareketlerinde hiçbir şey sezmedim. Eğer sezseydim bırakır mıydım? İnsan evladını bile bile ateşe atmaz. Kızım daha 15 yaşlarında. Ne söylediler, iyi mi götürdüler bilmiyorum. 9 gündür ne sesini, soluğunu duydum, ne de haberini aldım. Hayatından kuşku ediyorum. Sağdan soldan duyduğum kadarıyla düğün hazırlığı yapıyorlarmış. Kızım 15 yaşlarında iyi mi düğün hazırlığı yapabilirler? Ben bir tek çocuğumu isterim. Kızımın kokusunu özledim. Süre geçiyor fakat iyi mi geçiyor bana mesele. Çocuğumun elinde telefon olsaydı ne olursa olsun beni arardı. Biz onunla abla kardeş gibiyiz. Her şeyini bana anlatırdı. Hiçbir şey saklamazdı. Kızım ne olur geri gel diye konuştu. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.