Kur korumalı TL mevduat sisteminde değişiklik

Kur korumalı mevduat sisteminde meydana getirilen değişiklikle sisteme dahil olan TL mevduat ve katılım hesaplarına vade sonunda yenileme imkanı getirildi.

Kur korumalı TL mevduat sisteminde değişiklik

Resmi Gazete’de piyasaya sürülen kararlara gore, Kur korumalı TL mevduat sisteminde değişim yapılmış oldu.

Gerçek kişilerin kur korumalı mevduat sistemine dahil olabilecek bankalardaki döviz hesapları için tarih sınırı kalktı.

Uygulama başlarken 21 Aralık itibariyle mevcut olan dolar, euro ve sterlin hesaplarının sisteme dahil olmasına olanak sağlanmıştı. Yeni düzenlemede gerçek kişilerin kur korumalı mevduat sistemine dahil olabilecek döviz hesaplarına tarih sınırı konulmadı.

Yurt içi yerleşik tüzel şahıs/şirketlerin kur korumalı mevduat sistemine dahil olabilecek hesapları için ise 31 Aralık 2021 zamanı belirlendi.

KOMİSYON VE MASRAF ÖDEMESİ

Düzenlemeye eklenen yeni hükümle kur korumalı mevduat için Merkez Bankası’nın belirlediği usul ve esaslar çerçevesinde komisyon ve harcama ödenebilmesine olanak sağlandı.

VADE SONUNDA YENİLEME

Kur korumalı mevduat sistemine dahil olanlara bir defaya mahsus destek ödenmesi hükmü de değişti. Sisteme dahil olan TL mevduat ve katılım hesaplarına vade sonunda yenileme imkanı getirildi.

Bakan Nebati'den petrol sorusuna yanıt: Bizde kesinlikle şu anda çok çok ucuz İlginizi Çekebilir Bakan Nebati’den petrol sorusuna cevap: Bizde kesinlikle şu anda fazlaca fazlaca ucuz

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir