Köylüler ellerinde taş ve sopalarla sondaj çalışmasını engelledi

İscehisar ilçesi Seydiler Belde Belediyesi tarafınca Sağırlı köyünde yapılacak su sondajı için iş makineleri köyün 2 kilometre yakınına konuşlandırıldı. Emek harcama başlamış olacağı esnada Sağırlı köyü sakinleri ellerinde taş ve sopalarla bölgeye geldi.

Kendi köy sınırlarında sondaj emek harcaması istemeyen köylüler ile Seydiler Belediyesi görevlileri içinde arbede yaşandı. Durumun jandarma ekiplerine bildirilmesiyle bölgeye Bayat İlçe Jandarma Komutanlığından oldukça sayıda ekip sevk edildi. Jandarmanın araya girmesiyle taraflar sakinleştirilirken, köylüler emek verme duruncaya kadar bölgeden ayrılmadı. Sondaj çalışmalarına 2 gün ara verilirken, salı günü çalışmanın yeniden başlatılacağı öğrenildi.

Köylüler sondaj çalışmasını ne pahasına olursa olsun engelleyecekleri belirterek, köy sınırları içinde başka bir belediyenin emek verme yapmasını istemediklerini söylediler. Köylü bayanlar, “Biz sizin toprağınıza giriyor muyuz? Bizim toprağımızda ne işiniz var? Yazıklar olsun size” diyerek tepki gösterdiler. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir