Köy korucusu dehşet saçtı: 2 ölü, 3 ağır yaralı

Pervarinin Düğüncüler köyünde iddiaya bakılırsa, güvenlik köy korucuları içinde daha ilkin arazi anlaşmazlığı yüzünden husumet oluştu.

Taraflar içinde vazife esnasında münakaşa yaşandı. Sözlü tartışmada adı öğrenilemeyen firari şüpheli, H.B., A.A., A.B., H.G. ve A.D.’yi uzun namlulu silahla taradı. Silahlı dövüşte 5 şahıs ağır yaralandı.

2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

112 Acil Davet Merkezi’ne meydana getirilen suç duyurusu üstüne bölgeye sıhhat ve güvenlik güçleri sevk edildi. Yaralılar ilk müdahaleleri yapıldıktan sonrasında helikopterle 3. Komando Tugayına, sonrasında da Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Burada meydana getirilen tüm müdahalelere karşın ağır yaralı 5 kişiden H.B. ve A.A. yaşamını yitirdi.

Güvenlik güçlerinin köy ve hastane çevresinde yoğun güvenlik önlemleri almış olduğu öğrenildi. Kaçan şüphelinin yakalanması için emek harcama başlatılmış olduğu kaydedildi. İHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.