Konya’da sağanak yağış etkili oldu, 25 küçükbaş hayvan öldü

Konya genelinde akşam saatlerde süregelen sağanak yağış yaşamı negatif etkiledi. Valilik tarafınca meydana getirilen açıklamada, AFAD sekretaryasındaki Emek harcama Grubuna saat 15.20den itibaren ev ve iş yerlerini su basması ile ilgili 45 suç duyurusu geldiği ve bu ihbardan 43ünün sonuçlandığını, 2 ihbarla ilgili çalışmaların devam etmiş olduğu açıklandı. Dere Mahallesinde mahsur kalan 2 şahıs ile Kayadibi Mahallesinde mahsur kalan 1 şahıs itfaiye ekipleri tarafınca kurtarıldı.

Karaağaç Mahallesinde mahallesin sel suları sebebiyle yollar ziyan oldu. Meram Belediyesi ekipleri yollardaki tahribatın giderilmesi ve tragik akışının normale dönmesi için emek verme başlattı. Yeşildere Mahallesinde bahçe duvarının göçmesi sonucu bir vasıta zarar görürken, yollarda hasar olduğu, ziraat arazilerinin su altında kaldığının tespit edilmiş olduğu açıklandı.

25 KÜÇÜKBAŞ HAYVAN ÖLDÜ

Akören ilçesi Alan Mahallesinde su baskınında barınak içine giren yağmur suları sebebiyle 25 küçükbaş hayvan öldü. Emirgazi ilçesi TOKİ konutlarında iki binanın bodrum katını su basmış olduğu, müstakil iki değişik ev ile yanlarında bulunan ve içinde hayvanların bulunmuş olduğu ahır kısmının sular altında kalmış olduğu açıklandı. Takımlar bölgede kurtarma emek vermesi başlattı.

Çumra, Yunak, Bozkır ve Güneysınır ilçelerinde ise bazı ziraat arazilerinin sular altında kalmış olduğu ve ekili ürünlerde hasar oluştuğu bildirildi. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.