Konutlarda ısı yalıtım kredi paketinin detayları belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu konutlarda ısı yalıtım kredi paketinin bilgileri açıklandı. Kredinin direkt yalıtım firmasının hesabına aktarılacağı açıklandı.

Konutlarda ısı yalıtım kredi paketinin detayları belli oldu

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası duyurduğu konutlarda ısı yalıtım kredi paketinin bilgileri belli oldu.

Gömü ve Maliye Bakanlığı tarafınca meydana getirilen açıklamaya nazaran, kredi direkt yalıtım firmasının hesabına aktarılacak.

Kredinin 60 ay vadeli ve kredi faizinin 0,99 olduğu duyurulurken, konut başına azami 50 bin lira kredi kullanılabileceği ifade edildi.

Öte taraftan kredinin yüzde 60’ının yalıtım sözleşmesinin ibrazıyla, kalan yüzde 40’ının da proje tamamlanıp Enerji Kimlik Belgesi alınmasıyla kullanılabileceği bildirildi.

Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bilgileri “Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanımız Sn. Fatih Dönmez ile beraber enerjide dışa bağımlılığı azaltmaya yönelik yürüttüğümüz emekler kapsamında ‘Konutlarda Isı Yalıtımı Kredisi’ni hayata geçiriyoruz. öylelikle hem enerji verimliliğimizi artıracak hem de sera gazı emisyonunu azaltarak sürdürülebilir çevre politikalarımızı da destekleyeceğiz. Milletimize hayırlı olsun” mesajıyla paylaştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.