Kolonlar patladı, inşaat çöktü: 1’i ağır 3 yaralı

Vaka saat 11.30 sıralarında Buca Organize Endüstri Bölgesi 2/21 sokakta bulunan bir inşaatta meydana geldi. Bir ev inşaatın bulunmuş olduğu şantiye alanında tek kattan oluşan yapıda kolon paylaması sebebiyle kısmi çökme meydana geldi.

Çökme sebebiyle inşaatta çalışan Mehmet Onat (63), Erol Tatlı (48) ve Ergin Tatlı (31), beton parçalarının altında kaldı. Durumun bildirilmesi üstüne vaka yerine polis, sıhhat ve Acil Kurtarma Sıhhat ekipleri sevk edildi. AKS ekipleri tarafınca betonların altından çıkarılan işçiler, sıhhat ekipleri tarafınca hastanelere sevk edildi.

BİR İŞÇİNİN DURUMU KRİTİK

Meydana gelen çökmede yaralanarak Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Mehmet Onatın durumunun eleştiri olduğu öğrenilirken, Tepecik Eğitim Ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Erol Tatlı ve Ergin Tatlının dirimsel tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Vakayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir