Kolombiya, uyuşturucu çetesi liderini ABD’ye iade etti

Kolombiya, geçtiğimiz ekim ayında tutuklanan uyuşturucu satıcısı ve kabahat örgütü lideri Otoniel lakaplı Dairo Antonio Usuga’yı ABD’ye iade etti.

Kolombiya, uyuşturucu çetesi liderini ABD’ye iade etti

Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque Marquez, geçen ekim ayında yakalanarak tutuklanan uyuşturucu satıcısı Otoniel lakaplı Dairo Antonio Usuga’nın ABD’ye iade edildiğini deklare etti.

Marquez toplumsal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada, Usuga’yı dünyanın en tehlikeli uyuşturucu kaçakçısı olarak nitelendirerek, “Otoniel lakaplı Dairo Antonio Usuga’nın iade edildiğini açıklamak isterim” dedi.

Kolombiyalı 50 yaşındaki uyuşturucu satıcısı Usuga’nın 5 kurşun geçirmez polis aracından oluşan bir konvoy ile Kolombiya’nın başkenti Bogota’daki hapishaneden askeri bir havaalanına taşınarak, ABD Uyuşturucuyla Savaşım İdaresi yetkililerine teslim edilmiş olduğu açıklandı.

Uyuşturucu satıcısı Usuga, ABD’ye kokain göndermek, polis memurlarını öldürmek ve evlatları çalıştırmak da dahil olmak suretiyle birçok suçlamayla karşı karşıya kalmıştı. Usuga’nın Kolombiya’dan meydana getirilen tüm kokain ihracatının yüzde 30’undan görevli olduğu iddia ediliyor.

Eski Honduras Devlet Başkanı, yargılanmak üzere ABD'ye gönderildi İlginizi Çekebilir Eski Honduras Devlet Başkanı, yargılanmak suretiyle ABD’ye gönderildi

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.