Kızını öldürüp intihar etmişti, ailesi yaşadığı dramı anlattı

Vaka, 19 Nisanda öğle saatlerinde Çay Mahallesi, Raif Paşa Caddesinde meydana geldi. Eşi E.S. ile ayrı yaşayan kimya öğretmeni Bahar Sarıbaşa ulaşamayan yakınları, denetlemek için eve geldi. Yedek anahtarla kapıyı açıp içeri giren yakınları, Sarıbaş ile kızını hareketsiz yatarken buldu. İhbarla adrese polis ve sıhhat ekipleri sevk edildi.

Anne ve kızı, ilk müdahalenin arkasından İskenderun Devlet Hastanesine kaldırıldı. Annesinin tek bıçak darbesiyle kalbinden yaraladığı belirlenen Elif Eylül Sarıbaş, doktorların müdahalesine karşın kurtarılamadı. Vücudunda kesikler olan ve asit içtiği tespit edilen Bahar Sarıbaş ise kaldırıldığı yoğun bakım servisinde yaşamını yitirdi. Elif Eylül, babasının ailesinin yaşamış olduğu Adanada, anası Bahar Sarıbaş ise memleketi Hatayda toprağa verildi.

KIZIM YİNE ŞİDDET GÖRDÜ, TORUNUMLA EVDEN ATILDI

Bahar Sarıbaşın babası Bilal Sarıbaş (67), kızının evlendirilmiş olduğu günden bu yana damadından sertlik gördüğünü ileri sürdü.

Kızının damadı ile ilk evliliğinin 3 yıl sürdüğünü, 6 yıl ayrı kaldıktan sonrasında ortak evlatları Elif Eylülün babasız büyümemesi için yeniden evlendiğini belirten Sarıbaş, Kızım, damadım ve torunum, İstanbulda yaşıyorlardı. Kızım gene sertlik görmüş oldu, torunum ile evden atıldı. Bunun üstüne kızım, torunumu alıp İskenderunda kiraladığı eve döndü.

Vaka günü, yeniden İstanbula eşinin yanına döneceklerdi. Hazırlık yaparken eşi ile telefonda tartışmış. Bir süre sonrasında da beni telefonla arayıp, Baba Elif Eylülü kestim dedi. İş yerimdeydim. Şok halinde eve gittim, kızım ve torunum kanlar içinde yerde yatıyordu. Torunuma baktığımda nabzı yoktu. Sonrasında polis geldi. Kızım ve torunumun ölümünden damadım mesuldür dedi.

Sarıbaş, kızının evden atıldıktan sonrasında kapı önündeki eşyaları gösteren video ile torununun babasının kendilerini sevmediğini özetleyen görüntülerinin de soruşturma dosyasına kanıt olarak sunduklarını kaydetti.

MİLLETİN YÜZÜNE BAKMAKTAN UTANDIĞINI SÖYLEDİ

Bahar Sarıbaşın anası Melehat Berberci (65) ise vaka günü yaşananları şu şekilde söyledi:

Vaka öncesinde kızımla konuştuğumda niçin İstanbula gideceğini sormuş oldum. İkinci kez evlenip, ayrıldıktan sonrasında döndüğü İskenderunda milletin yüzüne bakmaktan utandığını söylemiş oldu.

Boşanmak için dava açmıştı. Davayı da geri çekeceğini söylemiş oldu. Ikimiz de babasıyla beraber bunu yapmaması icap ettiğini söyledikten sonrasında evden ayrılıp, iş yerimize gitmiştik. Ne olduysa, sonrasında oldu.

ÇOCUĞU ELİNDEN ALMAKLA TEHDİT EDİYORDU

Kızının tekrardan sertlik görmüş olduğu için yeniden boşanma sürecine girdiğini belirten anne Berberci,

Torunum Elif, 6 yaşına kadar benim yanımda büyüdü. Mahkeme sonucu ile polis kontrolünde evladı 6 ayda bir görüyorlardı. Boşandıktan 6 yıl sonrasında damadın anne ve babası Bizim oğlumuz karısını seviyor, tekrardan birleştirelim diyerek aradılar. Gelip istediler, ikimiz de verdik. Kızımı alıp, götürdüler.

Gittikten sonrasında devamlı kavga ettiler. Kızımı da torunumu da devamlı dövüyor, bunlardan haberimiz oluyordu. Bir kez yuvası yıkıldı, tekrar yıkılmasın diye sessiz kaldık, hiç kimseye bildirmedik. Bu tarz şeyleri yaşadık. Ne olursa olsun bu vakası yapmadan ilkin eşi ile konuştu. Eşi, evladı elinden almakla tehdit ediyordu.

Kızımın cinnet getirmesinin sebebi; kesinlikle budur. Kızım karıncayı bile incitmez. Vaka öncesi telefonla bağıra bağıra konuşmuş, duyanlar olmuş. Uzaklaştırma sonucu almıştık, buralarda dolaştığını görenlerin şahitliğinde uzaklaştırmalar almıştık. Adalete sığınıyoruz, konunu takip edeni olacağız dedi. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.