Kışlık saraya konut kararına CHP’den tepki

“Kışlık saray” olarak vasıflandırılan Bitlis’teki Ahlat Köşkü’nün yanına 9 tane de bakan konutunun yapılmış kararının peşinden CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin sert çıktı. 151 milyon liraya mal olacak konutlar için Girgin, “Yurttaş can derdinde saray han hamam derdinde” dedi.

Her şeye gelen aşırı zamlar sebebiyle vatandaşın ekmek alırken bile düşünür hale geldiğini belirten Girgin, “İnsanlar, geçtim et süt almayı, ekmek bulamıyor, kirasını ödeyemiyor. Faturasını ödeyemediği için karanlıkta kalıyor. Mum ışığında oturuyor. Sadece şatafata tek saray yetmemiş olacak ki, tek adam rejimi, yazlık saray kışlık saray derdinde” diye konuştu.

VATANDAŞA İÇİ BOŞ TOST, SARAYA MİLYONLAR

Marmaristeki Okluk Koyu için 2022 senesinde 37 milyon lira kaynak ayrıldığını hatırlatan Girgin şunları söylemiş oldu:

“Kışlık Ahlat Köşkü için şimdi 99 milyon lira daha kaynak ayrılıyor. 9 tane daha bakan köşkü yapılacakmış. Öte taraftan saraylara milyonlar ayıran tek adam rejimi çocuklarımıza acil yapılması ihtiyaç duyulan 183 okulun ihalesini maliyetler terfi etti diye iptal etti. SMA hastalarına ayrılmayan kaynak Ankarada Ahlatta Marmariste milyarları saraylara gömmek için ayrılıyor. Ayıptır yazıktır vicdansızlıktır. Yere batsın itibarınız!”

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.