Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘kaçak göçmen’ çağrısı: Güvenlik güçlerini teyakkuza geçir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğanın 1 milyon Suriyeli kardeşimizin dönüşünü sağlayacak bir projeyi hayata geçireceğiz sözleriyle ilgili toplumsal medya hesabından bir paylaşım yapmış oldu. Kılıçdaroğlu, mesajında Erdoğana tepki gösterdi.

YALANDAN PROJELERİNE HEPİMİZİN KARNI TOK

Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

* Erdoğan bırak bu hikayeleri, hala sınırdan akın akın kaçaklar geliyor.

* Güvenlik güçlerini teyakkuza geçir ve sınırdan tek bir kaçağın geçmesine izin verme.

* Esasen biz gerisini iki yılda yollayacağız, senin yalandan projelerine hepimizin karnı tok.

ERDOĞAN MART AYINDA GÖNDERMEYECEĞİZ DEMİŞTİ

Bazı karşıcılık partileri iktidar olmaları durumunda sığınmacıları Suriyede savaşın son bulmasına destek olarak ülkelerine göndereceklerini söylerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan geçen mart ayında dikkat çeken bir izahat yapmıştı.

Erdoğan, “Ana karşıcılık, ‘Biz seçimi kazandığımızda mültecileri ülkelerine yollayacağız’ diyor. Biz göndermeyeceğiz. Ensarın ne işe yaradığını biliyoruz” diye konuşmuştu.

NİSAN AYINDA GERİ ADIM ATTI

Bu açıklamalara gelen tepkilerin arkasından Erdoğan, nisan ayında “Suriyeli kardeşlerimizin gönüllü ve onurlu geri dönüşleri için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” diyerek geri adım atmıştı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.