Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a dava yanıtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlunun Sen ekonomist değilsin. Beşli çetenin tahsildarı olursun olsan olsan ifadesine 1 milyon liralık içsel tazminat davası açmıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, toplumsal medya hesabından paylaşmış olduğu videoyla Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğana cevap verdi.

BEYEFENDİ İNCİNMİŞ

Videoyu Gücenme notuyla paylaşan Kılıçdaroğlu, şunları söylemiş oldu:

* Geçenlerde şahsım, her zamanki benzer biçimde gene bana hakaretler edip kendisini ekonomist duyuru etti. Ben de kendisine olsan olsan beşli çetenin tahsildarı olursun dedim.

* Beyefendi incinmiş. Derhal mahkemeye koşmuş. Bu tanıma, ihtiyati önlem sonucu çıkartmaya çalışıyor.

* Bizim memlekette tahsildara tahsildar, çeteye de çete derler. Hem gocunacak bir şey yok. Bak Türk Dil Kurumu ne diyor. Bir hiç kimseye yada bir kurum adına para toplamakla görevli hiç kimseye tahsildar denir.

* Ayıp olan şey, bunu halk için yapacağın yerde beşli çete için yapmak. Sevgili şahsım, tahsildara ekonomist denmez bizim memlekette, gücenme.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, avukatı Hüseyin Aydın vasıtasıyla, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, 22 Mart 2022’de TBMM’de partisini grup toplantısında yapmış olduğu konuşma ve aynı gün toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımlar sebebiyle, Cumhurbaşkanının kişilik haklarını ihlal etmiş olduğu sebebi öne sürülerek 1 milyon liralık içsel tazminat davası açmıştı.

Kılıçdaroğlu 31 Martta yapmış olduğu paylaşımda kendisine “O, vergi memuru. Fakat ben ekonomistim. Aramızdaki fark bu” diyen Erdoğana, “Sen ekonomist değil, olsan olsan beşli çetenin tahsildarı olursun. Halkın parasına göz dikmiş bir tahsildar!” şeklinde cevap vermişti.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.