Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye ‘hapis’ yanıtı

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 4 yıl 11 ay hapis cezası Yargıtay tarafınca onanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlunun Silivri Cezaevine gönderilmesiyle ilgili izahat yapmış oldu. Kılıçdaroğlu, şunları söylemiş oldu:

İstanbul il başkanımız adaletsiz, hukuksuz kararlarla bugün mahkum edildi, hapis cezasıyla mahkum edildi.

Bugün savcılığa gitti, şu an Silivri Cezaevinde. Sabah evden çıkmadan beni aradı, konuştuk. Morali oldukça yerinde. Zira biliyor ki bir kabahat işlediği için değil onurlu ve dik durduğu için cezalandırılıyor.

Biz onların hiçbir siyasal hükmünü tanımıyoruz. Ne derlerse desinler, duruşumuz bellidir. Onurumuz, insanlığımız, hedefimiz bellidir.

Hapse atarlar, tutuklarlar, ne yaparlarsa yapsınlar asla onurumuzdan taviz vermeyiz, vermiyoruz. Vermeyenlerden biri de İl Başkanımız Canan Kaftancıoğludur.

BAHÇELİYE HAPİS YANITI

MHP lideri Devlet Bahçelinin, Oldukca istekliysen terörist Demirtaşın hasretini çekiyorsan, Kavala olmadan yaşayamam diyorsan birazcık daha devam et sonunda kanun yöntemiyle onların koğuşundaki boş bir ranzaya sen de kapağını atarsın, çulunu serer duvara da halını asarsın sözlerine de cevap veren CHP lideri şunları söylemiş oldu:

Yahu sizin feriştahınız gelse bizlere diz çöktüremez. Kimsiniz siz, kimsiniz ya. Eğer biz hapislerden korksaydık, bu şekilde yürekli olmazdık. Biz hapislerden korksaydık, sizin şeklinde olurduk. Biz sizin şeklinde değiliz. Dün tükürdüğümüzü, bugün yalamayız biz. Ne söylediysek arkasındayız. Zira bizim sözümüz adam sözüdür, insan sözüdür.

HİÇ AMA HİÇ ÇEKİNMİYORUZ

Hiçbir gücün karşısında hiçbir arkadaşımız, genel başkandan başlayarak en aşağıdaki üyeye kadar hiçbir gücün, adaletsizliğin karşısında asla diz çökmedik ve çökmeyeceğiz. skı sertlik kimden gelirse gelsin asla boyun eğmeyeceğiz. Zira biz Kuvayı Milliye ruhunu taşıyan, ülkesini seven, bizim şeklinde düşünmeyen insanların da özgürlüğüne kapı aralayan insanlarız. Zira biz her insanın inancına, kimliğine, yaşam tarzına saygı duran insanlarız. Biz bölen değil, birlikte olmayı düşleyen insanlarız.

Biz ülkemizi, bayrağımızı, vatanımızı seviyoruz. Bölmek istiyorlar, ayrıştırmak istiyorlar, kavga istiyorlar nispet yaparcasına sulh diyeceğiz. İnadına demokrasiye inanmayanları sandık yöntemiyle yollayacağız. Asla onlar şeklinde yapmayacağız. Demokrasinin bizlere sağlamış olduğu tüm imkanları kullanacağız. Baskı mı kuruyorlar göğsümüzü açacağız, yasak mı getiriyorlar yasağa karşı yürüyeceğiz. Sanattan kültürden mi korkuyorlar sanatı ve kültürü yücelteceğiz. O açıdan asla fakat asla çekinmiyoruz her baskıya karşı dik ve onurlu duruşumuzu devamlı her yerde sergileyeceğiz.

DEVLET YÖNETİMİ SORUMLULUK GEREKTİRİR

Devlet yönetimi mesuliyet gerektirir. Devleti hakkaniyet üstüne inşa etmişseniz, adaleti savunuyorsanız, adaletten yana tavır alıyorsanız o ülkede yaşayan hepimiz rahatlık içinde yaşar. Devlet yönetiminde güç bir kişiye teslim edilemez. Bir kişiye teslim ederseniz sonu felakettir. Tarihte hangi devlet olursa olsun güç bir kişiye teslim edilmişse o devletin sonunda hüsran vardır. O nedenle devlette güçler ayrılığı ilkesi diyoruz.

Devletin özünü oluşturan liyakati ve adaleti büyütmek, sağlamak zorundasınız. Devlet halk egemenliğine dayanmak zorundadır. Devleti yönetenler saydam, erdemli, ahlaklı olmak zorundadırlar. Devleti yönetenler baskı kurmaz, vatandaşın özgürlük alanını genişletir. O vakit o devlette hakkaniyet var anlama gelir. Eğer devleti yönetenler saydam değilse, açıklık politikasını izlemiyorsa o devlette yolsuzluk var, siyasetçiler varlıklı oluyor anlama gelir.

İLK İŞLERİ GEÇMİŞTE YAPILANLARIN TAMAMINI SATMAK OLDU

Aileleri ile birlikte köşeyi dönüyorlar anlama gelir. Devleti yönetirken katılımcı bir anlayışı yönetim içinde egemen kılmanız lazım. Yeri vardığında referandum, seçim yapacaksınız. Devlet yönetiminde aslolan olan halkın çıkarlarıdır. Vatandaşın cebi para görecek, rahatlık ve refah içinde yaşayacak. Devleti yönetenler kaynakları en verimli şekilde kullanmak zorundalar. Devleti yönetmek ciddi ve ahlaklı bir iştir. Şeker fabrikaları kurduk. İlk yaptıkları iş geçmişte yapılanların tamamını satmak oldu. Şu suali geçmişte AK Partiye oy veren tüm kardeşlerimin kendi vicdanlarına sormasını isterim. AK Parti Hükümetleri hangi fabrikayı kurdu? Bana bir yapınak örneği versinler.

Satmanın haricinde ne yaptılar? Biz her yapınak bir kaledir diyoruz. Her yapınak bir istihdamdır diyoruz. Şeker fabrikalarını sattılar ve 24 yıl sonrasında yurt dışından şeker ithalat etmek mecburiyetinde bırakıldı. Saman, et, buğday ithal ediyordu en sonunda şeker de ithal etmek durumuna geldi. Her vatandaşımın kendi vicdanına sormasını isterim ne oldu da koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti dışardan şeker ithal etmek mecburiyetinde bırakıldı? Buna devletin sıhhatli yönetimi diyebilir misiniz?

BU MUDUR DEVLET YÖNETİMİ, BU MUDUR AHLAK?

Bir tek Nisan ayında bir aylık faiz 19 milyar lira. 10 şeker fabrikasını 11 milyar liraya satıyorsun fakat bir ayda 19 milyar lira faiz ödüyorsun. Bu mu devlet yönetimi, terbiye, erdem? Üreticiye destek vermediler, gübre tutarları ilaç tutarları bunların hepsi arttı. Sonunda fabrikaları sattılar, dışarıya gidiyoruz el avuç açıyoruz şeker istiyoruz.

Düzelteceğiz. Asla kimse kaygı etmesin. Halkın iktidarında çiftçinin, esnafın, sanayicinin yüzü gülecek. Evde hanımefendilerin yüzü gülecek. Gençler bu ülkenin fabrikalarında caddelerinde, sokaklarında parklarında gülerek özgürlüğü solunum edecekler. Görmüş olacaksınız, Türkiyeyi ayağa kaldıracağız, görmüş olacaksınız.

6 İLDE ÇİFTÇİYE ELEKTRİĞİ ÜCRETSİZ VERECEĞİZ

27-28inde Vandaydık. Selahattin beyin oldukça sevildiğini gördüm. Haksız, adaletsiz uygulamalardan yakınma ediliyor. Ben de bu kürsüden onlarca kere yakınma ettim. Bir şahıs adaletsizlikle karşı karşıyaysa ona sahiplenmek insani görevimizdir, politik değil. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Mahkeme kararlarını uygulamıyorlar, AİHM kararlarını uygulamıyorlar.

Gene Vanlı kardeşlerime söyledim Osman Kavaladan da Selahattin Demirtaştan da Harp okulu öğrencilerinin de hakkını, hukukunu korumak için çaba sarfetmek istiyorsanız bizlere katılacaksınız. Beşli çetelerden yakınma ediyorsanız, uyuşturucu baronlarından yakınma ediyorsanız adres belli, bizlere katılacaksınız. Tüm Mardinli kardeşlerime sözümdür. İktidarımızda 6 ilde, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Şırnak, Siirt ve Batmanda çiftçiye elektriği parasız vereceğiz. Yatırım yapacağız.

Ayrıntılar geliyor

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir