Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye emojili yanıt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlunun Diyarbakır ziyaretini sert bir üslupla eleştirdi. Kılıçdaroğluna meydan okuyorum diye seslenen Bahçeli, şu ifadeleri kullandı;

*CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır ziyareti, yaşanmış olan ibretlik sahneleri, meydana getirilen ilkesiz açıklamaları, yaygınlaşan itibarsız tavırları deşifre etmekle kalmamış, bölücülüğün CHP bünyesine iyi mi tutunduğunu belgelemiş, resmetmiş ve teyit etmiştir.

*Tarihsel kökü Diyarbakır’da kurulan Akkoyunlulara dayanan bir vatan evladı olarak Kılıçdaroğlu’na benim de sorularım vardır ve yanıtını almak en organik hakkımdır. Sayın Kılıçdaroğlu, madem bu kadar geniş gönüllü ve hazır cevapsın, o vakit meydan okuyorum.

*PKK, 1978 senesinde, Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nin Fis Köyü’nde birinci sözde kongresinde, Marksist-Leninist çizgide büyük Kürdistan’ın kurulmasını hedef olarak belirlemişti. Sayın Kılıçdaroğlu, dört parçalı büyük Kürdistan’ın kurulmasından yana mısın, değil misin? Açıkla.

*Kemal Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır ziyareti, Türkiye’nin öncülüğünde Antalya Dış ilişkiler Forumu’nda bir araya gelen Rusya Dışişleri Bakanı ile Ukrayna Dışişleri Bakanı’nın ateşkes ve sulh arayışını kundaklama girişimidir ve dış bağlantılı siyasal bir operasyondur.

CHP LİDERİNDEN EMOJİLİ YANIT

Bahçelinin yapmış olduğu açıklamaya CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlundan cevap geldi.

Bahçelinin toplumsal medyada yapmış olduğu açıklamayı alıntılayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP liderine emojiyle cevap verdi.


aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir