Kılıçdaroğlu: Yolsuzluk yapanla helalleşmeyeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çaycuma Belediyesi Toplu Açılış Törenine katılarak konuşma yapmış oldu. Kılıçdaroğlu, konuşmasını sağanak yağmur altında gerçekleştirerek ara sıra ıslandı.

Konuşmasına, törende İzmir Marşı okuyan gençlere değinerek başlamış olan Kılıçdaroğlu, “İzmir’in dağlarında çiçekler açtı fakat ihmal etmeyin, burada da çiçek açtı. Çaycuma’da da çiçekler açtı” dedi.

Çaycuma, Belediye Başkanımızın dirayetiyle, uzlaşmacı tavrıyla, bu bölgenin en güzel ilçelerinden birisi oldu” diyen Kılıçdaroğlu, “Sizlere söz veriyorum. Çaycuma iyi mi yönetiliyorsa, Tanrı’ın izniyle Türkiye’yi de o şekilde yöneteceğiz. Birlikte, beraber, fark yapmaksızın, refah içinde yöneteceğiz” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun, “Biz halkın sesiyiz, biz Mustafa Kemal’in sesiyiz” sözlerinin peşinden Çaycumalılar, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” çarpıcı sözleri attı.

YOLSUZLUK YAPANLA HELALLEŞMEYECEĞİZ

Kılıçdaroğlu, Belediye başkanlarımız, başarılarını yönettiğimiz tüm belediyelerde hayata geçiriyorlar. Şimdi sıra Türkiye’ye geldi. Millet İttifakı, Türkiye’yi yönetecek. Halktan topladığımız verginin, her kuruşun hesabını vereceğiz. Halkımızla helalleşeceğiz fakat beşli çetelerle hesaplaşacağız. Yolsuzluk icra eden, kul hakkı yiyene ‘Gel seninle helalleşeceğiz’ demeyeceğiz. Onun hesabını soracağız diye konuştu.

Sevgili halkım, sıkıntılarınız var biliyorum. Mutfaklarda yangın var bunu oldukça iyi biliyorum. Gencecik evlatlarımız işi olmayan, bunu da oldukça iyi biliyorum. Beşli çetelere çalışan bir iktidar var onu da oldukça iyi biliyorum diye seslenen Kılıçdaroğlu, Sizden tek isteğim, asla ve asla umutsuzluğa kapılmayın. Bizim kitabımızda umutsuzluk yok. Umudu büyüteceğiz. Birlikte, beraber, Türkiye’yi tekrardan inşa edeceğiz. Bundan güvenli olmanızı isterim dedi.

HİÇ KİMSE ENDİŞE ETMESİN

Kılıçdaroğlu, yağmur altındaki konuşmasını şu şekilde sonlandırdı:

* Verimli bir hava, yağmurumuz yağıyor. Bereketimiz bolca olsun. Bolluk tarlada olsun. Manavda olsun. Esnafta olsun. Sanayide olsun. Evlerde olsun. Mutfaklarda olsun. Her yer verimli olsun. Biz bereketten, sevgiden, kucaklaşmaktan yanayız. Ayrımcılığa karşı çıkacağız. Bu güzel ülkeyi birlikte yöneteceğiz.

* Sandık gelecek, büyük bir sabırla sandığa gideceğiz. Elimizi vicdanımıza koyup oyumuzu kullanacağız. Dolayısıyla asla kimse kaygı etmesin. Geliyor gelmekte olan.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.