Kılıçdaroğlu: Türkiye’yi kâbustan çıkarmak zorundayız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Basın Konseyi’nin 35. Kurum Yıl Dönümü Kutlaması’na katıldı.

Burada konuşma meydana getiren Kılıçdaroğlu, “Değişik partilerden insanların haksızlığa uğradıkları vakit da TBMM Başkanı olarak o haksızlıkların giderilmesi için hususi çaba harcadım. Dolayısıyla TBMM Başkanlığını da özlediğimi ifade etmek isterim dedi.

Ciddi sorunlarımız var. Hepiniz bu tarz şeyleri biliyorsunuz ki diye seslenen Kılıçdaroğlu, Hayatım süresince asla umutsuz olmadım. Türkiye güzel bir ülke. Dinamik bir ülke. Enerjik bir ülke. Tüm sorunlarını çözebilecek yetkinliğe haiz bir ülke. Biz bunu yapmak zorundayız. Demokratik kurallar içinde bunu yapmak zorundayız ifadelerini kullandı.

ANAYASA ASKIDA

Hapisteki gazetecilere ve haberlere erişim engeli getirilmesine değinen Kılıçdaroğlu, “Doğru habere bile ulaşmanın yasaklandığı bir ülkeden geçiyoruz. Anayasanın da hakikaten askıda bulunduğunu biliyoruz dedi.

BASININ HÜRLÜĞÜ KALMADI

Anayasada ‘Basın hürdür, sıkıdüzen edilemez’ hükmünü hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Fakat sıkıdüzen ediliyor. Hürlüğü kalmadı. Şu anda basın hakikaten bir risk altında. Olması ihtiyaç duyulan, basına yönelik sıhhatli ve tutarlı bir kültür oluşturmak. Her görüşten gazetecinin özgürce yazabildiği, politika kurumunu rahatça eleştirebildiği bir ortama, bir kültüre ihtiyacımız var diye konuştu.

ARTIK AZ KALDI

Tüm gazetecilere seslenen Kılıçdaroğlu, şöyleki devam etti:

“Hiçbir politikacı şunu unutmasın. Bir politikacının en büyük pozitif yanları özgür medyanın olmasıdır. Özgür ve bağımsız bir medya bizim göremediğimizi görür. Bizim yanlış yaptığımızı bizlere hatırlatır. Medya bu kadar kıymetli ve önemliyken biz medyayı doğru haber yapmış olduğu için cezalandırıyoruz. Şunu ifade edeyim; artık azca kaldı. İnşallah hep birlikte, hep beraber demokratik yöntemlerle sandığa giderek, özgür irademizi kullanarak Türkiye’yi bir kâbustan çıkarmak zorundayız. Bu hepimizin ortak görevidir. Kaderi değiştirecek olan da 6 milyon 300 bin genç yeni seçmen.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir