Kiev’in merkezine yakın noktalara füze saldırısı: Bir ölü

Rusya, Ukrayna saldırılarında en eleştiri öneme haiz olan başkent Kiev’e bu gece büyük saldırılar gerçekleşti. Rusya’nın başlatmış olduğu operasyonlarda minimum hücum gerçekleşen kentlerden olan Kiev’in şehir merkezine yakın noktada yer edinen Podilskyi ilçesine Rusya ordusu tarafınca gece yarısı başlatılan füzeli saldırılarda birçok ev, kamu alanları ve askeri alan hedef alındı.

Kiev Belediye Başkanı Vitali Kliçko yapmış olduğu açıklamada, Rusya tarafınca düzenlenen saldırılar sebebiyle 1 kişinin yaşamını kaybettiğini belirterek, Dostlar, Kievin Podilskyi ilçesinde oldukça sayıda patlamalar meydana geldi. Bilhassa ev ve avmlerinden biri hedef alındı. Kurtarma görevlileri, sıhhat ekipleri ve polis vaka yerinde ifadelerini kullandı.

Başkent Kiev’e bağlı Podilskyi polisi ise, saldırıların roket saldırısı olduğuna ilişkin izahat yaparken, bununla beraber düşen füzelerden biri fotoğraflanarak kamuya servis edildi. Bazı noktalara saldırıların hala devam etmiş olduğu öğrenilirken, Kiev’in merkezi ile roket saldırılarının yapıldığı Podilskyi ilçesi arasındaki mesafe ise 9,8 kilometre olarak ölçülüyor. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir