Kiev tren istasyonunda izdiham – Son dakika dünya haberleri – Sözcü

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de, Rusya Müdafa Bakanlığı’nın başkentteki bazı noktaları vuracağını duyurmasının arkasından Kiev halkı kentten kaçmak için tren istasyonlarında izdihama niçin oldu.

Kiev tren istasyonunda izdiham

Rusya’nın Ukrayna’ya başlatmış olduğu saldırılarda bazı şehirler Ukrayna güçlerinin kontrolünden çıkarken, Ukrayna’yı çevreleyen Rusya, saldırılarını başkent Kiev ve orta kısımlardaki kentlere yoğunlaştırdı. Ukrayna’ya balistik füzeler de dahil olmak suretiyle oldukça yönlü saldırılar devam ederken, Rusya Müdafa Bakanlığı bugün yapmış olduğu açıklamada, Rusya’ya karşı yalan bilgilerin yayıldığını gerekçe göstererek Kiev’deki, Ukrayna haber alma merkezleri ve teknoloji üslerinin vurulacağını duyurdu.

TREN İSTASYONUNA AKIN ETTİLER

Bu açıklamasının arkasından Kiev’deki tv kulesine roket atışı yapılmış oldu. Meydana getirilen açıklamalar ve düzenlenen saldırıların arkasından Kiev’deki sığınaklarda yaşayan vatandaşlar ise, tren istasyonlarına akın ederek kendilerini Polonya’ya giden trenlere atmaya çalıştı. Gün içinde tren istasyonlarına akın eden vatandaşlar, her gelen trene daha ilkin binmek için birbiriyle yarıştı. Bazı kişiler tren altında kalmak pahasına tren rayları üstünden karşıdan karşıya geçerken, gece saatlerinde de kalabalıklık vakaları devam etti. Rus saldırılarından kaçmaya çalışan Ukraynalıların ülkeden kaçışı devam ederken, başta Türkiye olmak suretiyle bazı ülkeler de vatandaşlarını tahliye etmeye devam ediyor.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir