Kemeri çok sıkmak kansere ve hatta kısırlığa sebep olabiliyor

İskoçyadaki Glasgow ve Strathclyde Üniversitelerinden ve Glasgowdaki Cenup Genel Hastanesinden doktorlara gore, kemerleri fazlaca sıkmak mide ile yiyecek borusu arasındaki valfi zorlayarak mide asidinin yiyecek borusuna doğru yükselmesine niçin olabilir.

Daily Starda yer edinen habere gore, bu durum mide ekşimesine ve uzun solukta özofagus kanserine niçin olabiliyor.

Özofagus kanseri, daha yüksek aşırı kiloluluk ve asit reflüsü seviyeleri ile ilişkili olarak yükselişi ile dünyada en süratli artan kanser türlerinden biridir.

Bu kanser türüne haiz hastalar, mide ekşimesi için erken uyarı işaretlerini karıştırabilir ve bu da onların bir tek aylarca yaşamasına yol açan geç tanıya niçin olabilir.

Cancer Research UKye gore, özofagus kanseri teşhisi konanların bir tek yüzde 13ü beş yıldan fazla hayatta kalıyor.

ÜREME ORGANLARI ÜZERİNDE BASKI OLUŞTURABİLİR

Kemeriniz fazlaca sıkıysa, kanser haricinde karşılaşabileceğiniz öteki problemler karın ağrısı ve basıncı, şişkinlik ve kabızlık benzer biçimde sindirim sorunları, omurga sertliği, sinir sıkışması, fıtıklar ve bel ağrısıdır.

Only My Health uzmanları, sizi hakkaten uyan yeni bir kemere yatırım hayata geçirmeye ikna etmek için kafi değilmiş benzer biçimde, devamlı olarak sıkı kemerler takmak da kısırlığa yol açabilir, şundan dolayı üreme organları üstünde baskı oluşabilir, diyor.

Bilhassa erkekler için bu, bacaklarının içinde soğuk hava akışı olmaması sebebiyle vücut ısısının hususi bölgelerinin çevresinde hapsolmasına niçin olabilir ve bu da sperm sayısını azaltabilir.

Doğal ki en iyi hareket aldığınız kiloları vermek olacaktır fakat ayrıca kendinizi nefes alamayacak kadar sıkmamak da iyi bir seçenek olabilir.

 

 

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.