Kaynakçı ustası tabanca üretince tutuklandı

Mersinin Tarsus ilçesinde gözaltına kaynakçı A.A.’nın evinde meydana getirilen aramada, su borusu, serum lastiği, zincir, sibop, çivi ve vida kullanılarak üretilen el yapımı tabanca ele geçirildi. A.A.’nın da aralarında bulunmuş olduğu 5 şahıs tutuklandı.

Güvenlik Müdürlüğünden meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, Tarsus İlçe Güvenlik Müdürlüğü ekiplerince aranan şahıslara yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Hırsızlık, mala zarar verme, dolandırıcılık, itimatı kötüye kullanma, tehdit, hakaret ve askeri ceza kanuna karşıcılık suçlarından aranan şahıslara yönelik 14 adrese meydana getirilen operasyonda, kesinleşmiş hapis cezası bulunan 6 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

SİLAH POLİSİ BİLE ŞAŞKINA ÇEVİRDİ

Şüphelilerin adreslerinde meydana getirilen aramalarda ise kaynakçı ustası A.A.nın evinde ele geçirilen tabanca, polisleri bile şaşkına çevirdi. Zanlının, su borusu, serum lastiği, vida, zincir, sibop ve çivi kullanarak ürettiği el yapımı tabanca ile bu tabancada kullanılması için gene hususi üretilen 5 fişeğe el konuldu. Tarsusta oturduğunu ve kaynakçı ustası bulunduğunu söyleyen zanlı, emniyetteki ifadesinde silahı kendisinin yaptığını belirterek, tabancayı yaparken kullandığı malzemeleri söyledi.

10 gram uyuşturucu maddenin de ele geçirildiği operasyonlarda gözaltına alınan 6 şüpheliden, aralarında el yapımı tabancayı üreten A.A.nın da bulunmuş olduğu 5 şahıs tutuklanırken, bir şahıs özgür bırakıldı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir