Kayınpederi ve kayınvalidesini yaralayan damadın serbest kalmasına itiraz

Vaka, geçen pazartesi günü saat 15.00 sıralarında Yeşilova beldesinde meydana geldi. Servet İpek, boşanma aşamasında olduğu 10 senelik eşi, 1 çocuğunun anası Tuğba İpek ile konuşmak için kayınpederi Halil İbrahim Yeşilayın evine gitti.

Burada taraflar içinde çıkan münakaşa, kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavga esnasında İpek, av tüfeğiyle Halil İbrahim Yeşilay ve kayınvalidesi Raziye Yeşilaya ateş açtı.

Tüfekten çıkan saçmalar, Halil İbrahim Yeşilayın sol ayağı ve eline, Raziye Yeşilayın da sol eline isabet etti. Servet İpek otomobiliyle kaçarken, Yeşilay çifti ise çağırılan ambulansla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedaviye alındı. Meydana getirilen ilk müdahalenin peşinden Konyaya sevk edilen çiftin tedavileri sürüyor.

Olayın peşinden kaçan Servet İpek, jandarma tarafınca kısa sürede yakalandı. İpek, dün sevk edilmiş olduğu Barış Ceza Mahkemesince adli denetim kararıyla özgür bırakıldı. Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı da İpekin özgür bırakılmasına itirazda bulunmuş oldu. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.