Katil zanlısı, eşine 3 seçenek sunmuş

Sancaktepede yaşayan Mustafa Çelen, boşanma aşamasında olduğu eşini konuşmak amacıyla kiraladığı otomobille dün Şileye götürdü. Mustafa Çelen, Şile Vadi Plajı yolunda eşi Gözde Çeleni 9 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Biri 8 diğeri 10 yaşlarında iki evladı olduğu öğrenilen Gözde Çelenin cenazesi bugün yakınları tarafınca Adli Tıp Kurumundan alındı.

11 senedir evli olan çiftin uzaktan akraba oldukları, ailelerinin karşı çıkmasına karşın sevmiş olarak evlendikleri öğrenildi. Cenazenin bugün Yalovada defnedileceği açıklandı.  33 yaşındaki Çelenin bir markette müdür olduğu ve AK Parti Çekmeköy Hanım Kollarında vazife yapmış olduğu öğrenildi. Mustafa Çelenin de Ümraniye Devlet Hastanesinde tedavisi sürüyor.

KOCASINI EVDEN ÇIKARDIK PLANLAYARAK YAPTI

Gözde Çelenin dayısı Caner Çukurlu, Boşanma aşamasındalardı. Sitede oturuyorlar. Sitenin önüne çağırıyor. Oradan Şileye götürmüş. Orada planlayarak yapmış. Daha ilkin bu şekilde tehditleri oluyordu. Son olarak kavga ettiklerinde evlerine gittim. Kocasının eşyalarını toparlayıp evden çıkardık.

Sitede oturmuş olduğu için güvenliklere söyledik. İçeri almayın dedik. Ondan sonrasında eve gelemedi esasen tek anahtarı vardı. Yeğenime gelirse bana haber ver demiştim, kapıyı açma demiştim. Ablamlar Yalovada yanına destek olsun diye onları çağırdık. Planlayarak bu cinayeti gerçekleştirmiş oldu dedi.

ÇOK İÇİNE KAPANIKTI 

33 yaşındaki Çelenin içine kapanık bulunduğunu belirten dayısı Caner Çukurlu, Yeğenim oldukca içine kapanıktı. Onu onlarca defa dövmüş. Her gün dövüyormuş diyebilirim. Dün de bu vaka başımıza geldi.

Katil de yabancımız değil akrabamız, köylümüz. Ne denilebilir ki ifadelerini kullandı. Çukurlu, Hanım cinayetleri son bulsun istiyoruz. İdam gelecekse gelsin de bu son bulsun. İki evladı var. O çocuklar şimdi ne meydana getirecek? Baba cezaevinde anne toprağın altında. Onlar için de zor. Elimizden geldiği kadar biz bakacağız diye konuştu.

BU BÜYÜK VAHŞET

Vakayla ilgili bilgileri paylaşan teyze Havva Çelen, Bu hanım cinayetlerinin bitmesini istiyoruz. Seviyorum davaları değil bu. Bu büyük vahşet. Pazartesi günü boşanma davası verdiler. Anlaşmalı boşanalım dediler. Salı günü yine çağırıyor, ablam göndermek istemiyor. Anne son kez konuşalım çocuklarımız var diyor. Bunu evin yanına kafeye diye götürüyor. Meğer Şileye götürüyormuş. Darbederek götürmüş dedi.

Teyze Çelen, Sana 3 hak veriyorum demiş. Ya denize atıp kendini öldüreceksin ya benimle geleceksin ya da Yalovaya annene gideceksin demiş. O da denizi seçmiş. Giderken geri gel demiş. Eve gelmiş. Ablam kızım yüzüne ne oldu demiş. Dudağı yara olmuş. Üstü de ıslakmış. Kızım üstün niçin ıslak demiş, yanlışlıkla su döktüm demiş. Ertesi gün gene çağırıyor, ablam göndermek istemiyor fakat o evlatları için yapıyor ifadelerini kullandı.

EN AĞIR ŞEKİLDE CEZA ALSIN 

Perşembe sabahı site güvenliğinin önünde Mustafa Çelenin beklediğini iddia eden Havva Çelen, Evlatları birlikte okula götürüyorlar. Kafeye gidiyorlar, perşembe sabahı meğer geceden güvenliğin oraya gelmiş. Onu alıp gidiyor. Ablam neredesin diye arıyor.

Sanki içine dünyaya gelen benzer biçimde onu arıyor. Anne getireceğim diyor. 2 saat sonrasında telefonlar kapanıyor. Hiçbirine ulaşamıyorlar. Jandarma kızınız hastanede diye arıyor. 9 yerinden bıçaklanmış kaçamamış. Çantası yırtılmış. Arabanın içinde öldürmüş. 33 yaşlarında fidan benzer biçimde kız, ne söylenir ki. En ağır şekilde ceza almasını isterim. O da bizim akrabamız. Vicdan azabından kendi az az kendisi ölsün diye konuştu.

BUGÜNE KADAR KİMSEYE BİR ŞEY SÖYLEMEDİ 

Gözde Çelenin kuzeni Cevriye Çelen de, Bir tek bu son olsun diyebiliriz. Gözde oldukca sessiz, içine kapanıktı. Gözde kapalı kutuydu. Annesine, ablasına, abisine ya da yakınlarına hiçbir şey söylemezdi. 1 hafta 10 gün öncesine kadar kapalı kutuydu.

Eşi devamlı dövüyormuş, kafasına vuruyormuş. O gün de kafasına vurmuş, ablasını aramış. Ablası bizlerden birine ulaşıyor gidip alıyorlar. Anası yanındaydı. 2-3 günlüğüne Yalovaya dönmüştü. O vakit anlatmaya başlamış. Beni dövüyordu, başıma vuruyordu demiş, bugüne dek asla hiç kimseye en küçük bir şey söylemedi dedi.  (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir