Karpuz alma karpuz ek!

Yüksek enflasyon, yağan zamlar milletin belini iyice büktü. İktidar devamlı yeni iktisat modelleri üretiyor. Sadece ekonomik kriz giderek artıyor. AKP’li yöneticiler ise dert yanan vatandaşlara şaşırtan tavsiyeler sunmaya devam ediyor. Bunun son örneğini AKP Ankara İl Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmazer yapmış oldu.

MELİH GÖKÇEK’İ ÖVDÜ

Yılmazer, Ankara’daki Bağlıca pazarından fotoğraf paylaşarak, “Acaba rakamların düşmesi için bizim ilçe belediyelerimizle Melih Gökçek’in halk pazarları önerisini değerlendirsek mi? Çözerse gene AK Parti çözer” dedi. Bir yurttaş da Yılmazer’e “60 yaşındayım. Karpuzun dilimle satışını gördük ya. Bizlere masal anlatmayın” yanıtını verdi. Yılmazer’in vatandaşa önerisi ise şöyleki oldu: “Batıya özeniyordunuz karpuzu eken yerliden değil gidip marketlerden alırsanız bu olur. Ben her yıl karpuz ekiyorum örneğin.”

‘RABBİM YARDIMCI OLSUN’

Vatandaşlar Yılmazer’in bu mesajına tepki gösterdi. Bir toplumsal medya kullanıcısı, “Ha sebep karpuzu ekmeyip marketten almamız şu demek oluyor ki hepimiz karpuz eksin koyunu köyde kestirelim mazotu dış güçler yükseltiyor ne güzel iş ya, şu adam iktidar partisinin Ankara İl Başkan Yardımcısı ey ahali” diyerek AKP’nin geçmiş önerileri sıraladı. Bir öteki toplumsal medya kullanıcısı ise “Tanrı’ım sen aklımıza mukayyet ol. Sebebe bak, gerekçeye bak, vatandaşa verdiği cevaba bak. Her insanın tarlası, bahçesi imkanı var esasen. Rabbim ülkemizin yardımcısı olsun. Bu kafayla işimiz zor” yorumu yapmış oldu. Mesajlara destek yağdı.

Cep yakınca, dilim dilim satışı başlatıldı!

Yaz mevsiminin en fazlaca tüketilen meyvelerinden karpuz geçtiğimiz ay kilosu en düşük 15 TL, en yüksek 20 TL’den tezgaha çıktı. Yurttaş minimum 200 lira tutan 1 karpuzu alamayınca pazarcı da marketçi de deva aradı. Karpuzu yarım, çeyrek ve dilim dilim satmaya başladı. Dilimi 20 liradan alan vatandaşlar, “Bu günleri de mi görecektik, yazıklar olsun” diyerek isyan etti.

Et almıyorum kuzu kesiyorum

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, ete ve et ürünlerine meydana getirilen yüksek zam sonrası isyan eden vatandaşa şu acayip öneriyi sunmuştu: “Ben tasarrufa ehemmiyet veriyorum. Kasaba gidip 100 lira verip et almıyorum. Gidiyorum kuzuyu kestiriyorum, ya da toplu bir hayvanı. Oradan parçalatıp alıyorum. Buna kadar dikkat ediyorum. Buna hepimiz dikkat edebilir fakat hepimiz bu imkanı da bulamayabilir, o da ayrı sorun”

Domatesi 2 kilo yerine 2 tane alın

AKP’li vekil Zülfü Demirbağ, ekonomik kriz çözümü için şöyleki demişti: “Ekonomik sorun çekebiliriz. Düzgüsel şartlarda bir kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız. Kış günü turfanda sebzeleri kullanmak sağlığa yararlı değil.” AKP’li Hüsnüye Erdoğan’da şunları söylemişti: “Doğalgaza zam gelmiştir fakat mini mini gelmiştir. Cumhurbaşkanımız, topu alıp, birazcık göğsünde yumuşatıyor”

Aylarca soğan ekmek yiyeceğiz

AKP’li vekil Uğur Aydemir’in ekonomik krizi atlatma formülü ise şöyleki olmuştu: “Devamlı şunu söylüyorum, anlatmaya de devam edeceğim. Soğan ekmek yiyeceğiz günlerce, aylarca fakat güvenliğimizden asla hiç kimseye ödün vermeyeceğiz. Yurttaşlarımız fazlaca zekidir, yola çıkarken kendilerini bir denetim ederler. Dolayısıyla eğer cebinde parası yoksa eski yolu kullanır.”

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.