Kardeşine bir iyilik yaptı başına gelmeyen kalmadı

Adanada eşinden kalan emekli maaşı ile geçimini sürdüren Dursun Doğan, 7 yıl ilkin otomobil alan kardeşinin ‘Benim borcum var. Bu otomobili sen üstüne alır mısın?’ teklifine hayır diyemedi.

BEN KAZAYI KARAKOLDA ÖĞRENDİM

Benim ehliyetim bile yok diyerek yaşadıklarına isyan eden Doğan, Ben otomobil kullanmasını bilmiyorum. Kardeşim otomobili aldıktan 3 yıl sonrasında oğlu kaza yapmış olup bir hanıma çarpmış. Hanım kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmiş.

Ben de bunu ifade için polis merkezine çağrıldığımda öğrendim. Benim hiçbir şeyden haberim yok. Hemen sonra karşı taraf hem sürücüyü hem de otomobilin ruhsat sahibini mahkemeye vermiş. Mahkeme 127 bin lira tazminata hükmetmiş. Bunun yarısını, ben yarısını da sürücü kısaca yeğenim ödeyecekmiş” dedi.

KARDEŞİM BANA SIRT ÇEVİRDİ

Doğan, bu cezayı öğrendikten sonrasında kardeşinin yanına gittiğini sadece parayı ödemediğini belirterek şu şekilde devam etti:

“Ben kardeşime bir iyilik yaptım fakat karşılığında fenalık buldum. Kardeşim tazminatı ödemiyor. Benim tüm hisseli arazilerime, hesaplarıma bloke konuldu. Ek olarak evime de haciz çıkardılar.

Benim 63 bin 500 lirayı ödeyecek gücüm yok. Bundan dolayı haczi de kaldıramıyorum. Her an eşyalarımız haczedilecek diye temenni ediyorum. Benim hiçbir alakam olmazken mağdur oldum.

Kardeşim bana sırtını çevirdi, ben yetkililerden yardım temenni ediyorum. Ben yalnız kağıt üstünde otomobilin sahibiyim, kazayla hiçbir alakam yok.” (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.