Karamollaoğlu’ndan ‘cumhurbaşkanı adayı’ çıkışı: Hadi oradan sen de!

Mutluluk Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bir takım açılış gerçekleştirmek ve partisinin Avrupa Buluşması için Almanya’nın Berlin kentine gitti. Mutluluk Avrupa Berlin Bölge Temsilciliğinin açılışına katılan Karamollaoğlu, Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şeni de ziyaret etti.

Mutluluk Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, partisinin Avrupa Buluşması’ndan konuştu.

Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, “Bugün vatanımızda de sıkıntılar yaşıyoruz. En azından ekonomik yönden su yüzüne çıktı ki, bugüne dek takip edilen politikalar, ülkemizin ekonomik sorunlarını çözmeye yetmedi dedi.

HÜKÜMET ACİZ KALDI

Her geçen gün gelen zamlar, insanların yaşamını idame ettiremeyecekleri bir noktaya geldiğini gün yüzüne çıkardı diyen Karamollaoğlu, Hükümet de aciz kaldı, iktidar da aciz kaldı. Konuşurken ister istemez hükümet diyorum, iktidar diyorum. Fakat hükümet de iktidar da desek ortada bir kurum yok. Bir şahıs var. Bugün, karşılaştığımız problemlerin çözümünde en büyük sıkıntımız, bizim bu şekilde bir noktaya mahkum edilmemizden kaynaklanıyor. Biz bu problemi çözemezsek, ülkemizin sorunlarını çözme ihtimalimiz de ortada gözükmüyor ifadelerini kullandı.

BU MİLLET ERDOĞANA GÜVENDİ AMA KARŞILIĞINI ALAMADI

6 partinin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem için bir araya gelmesine ilişkin konuşan Karamollaoğlu, Biz, bugün AKP’nin benimsemiş olduğu başkanlık sisteminin, bu ülkeye yarar getirmeyeceğini gördük ve bundan dolayı da karşıcılık olarak bir araya gelip, bunu çözmenin yollarını aradık. Sayın Erdoğan ‘Bana güvenin’ diyordu. Fakat kendisine bu millet güvendi, oyunu verdi fakat karşılığını alamadı. Niçin alamadı? Zira meseleleri bir tek şahsa bağlayarak çözüm aramak, bugünkü şartlarda da geçmişte de hiçbir vakit çözüm yolu olarak görülmedi dedi.

İLK ÇÖZÜLMESİ GEREKEN PROBLEMDE İTTİFAK ETTİK

6 partinin bir araya gelmesinin hedef alınmasına cevap veren Karamollaoğlu, Bazıları eleştiri ettiler. Iyi mi olur da birbirine değişik programları bulunan 6 parti bir araya gelebilir’ diye. Bu aslen erdemin ta kendisidir. Farklılıklarımız var fakat ilk çözülmesi ihtiyaç duyulan problemde ittifak ettik. Onun için bir araya geldik. İnşallah bu problemi çözdükten sonrasında bizim bu sefer detaydaki problemi çözmeye de beraber yönelmemiz gerekecek diye konuştu.

YAPILAN ANKETLER GÖSTERİYOR

Karamollaoğlu, şöyleki devam etti;

Tercih milletimizin. Neticede tamamımız, bunu millete anlatacağız. Sonucu milletimiz verecek.

Meydana getirilen anketler, kamuoyu yoklamaları gösteriyor ki artık milletimiz tabiri caizse burnundan solumaya başladı.

BU BİRLİKTELİĞİ SEÇİMLERE KADAR DEVAM ETTİRECEĞİZ

Yoksulluk ciddi bir sorun. Açlık ciddi bir sorun. Ailelerin geçim sıkıntısı ciddi bir sorun. İktidar, bu problemlerin üstesinden gelemiyor. Yol bile aramıyor. Bir tek bakan değiştiriyor.

Siz bakanı değiştirseniz fakat kendi politikalarında ısrar ederseniz, o bakan değişikliğinin hiçbir faydası olmaz. Çözüm, politikaları uygulayacak değişimleri yapmakta yatıyor. Onun için bu ittifak, fazlaca büyük ehemmiyet arz ediyor.

Biz bu birlikteliği, inşallah seçimlere kadar devam ettireceğiz. Hepimiz samimi, bunu bir kere bilelim. Aramızda bir ihtilaf yok. Bazı ihtilafların çıkması için dışarıdan telkinler yapılıyor. Bazı mevzular, zamanı gelmeden gündeme getirilmez.

İKTİDARA CUMHURBAŞKANI ADAYI YANITI

İktidarın devamlı muhalefetin cumhurbaşkanı adayını gündeme getirmesiyle ilgili Karamollaoğlu, şunları söylemiş oldu;

*Geçmişte bir tek milletvekili seçimleri yapılırken bile, seçim atmosferine girilmeden adayların belirlendiği oldu mu asla? Hayır. Seçim sonucu alınır, komiteler oluşturulur, her parti kendi adaylarını o süreçte belirler.

*Bugün de en mühim konuların başlangıcında normal olarak cumhurbaşkanı seçimi geliyor. ‘Cumhurbaşkanı seçimini bugünden belirleyin’ diye kim bizlere bunu telkin ediyor? AKP ve AKP yetkilileri. Hadi oradan sen de! Niye senin de oyununa geleceğiz?

*Zamanı vardığında normal olarak cumhurbaşkanı talibi belirlenir. Şimdiden bu şekilde bir girişimde bulunmanın, ne bu siyasal partilere, ne seçime, ne memleketimize faydası olmaz.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir