Karaismailoğlu: Küresel oyunlar ve içerideki piyonlar ile mücadele ediyoruz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, bir takım ziyaret için Burdura geldi. Bakan Karaismailoğlunu Süleyman Demirel Havalimanında Burdur Valisi Ali Arslantaş, AKP Burdur milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur karşıladı.

Cuma namazını Yeni Pazar Camisinde kılan Karaismailoğlu, Burdur Valiliğini ziyaret etti. Vali Arslantaş ile görüşen Karaismailoğlu, valilik hususi defterini imzaladı. Gazi Caddesinde esnafı da ziyaret eden ve partisinin il başkanlığı binasını ziyaret eden Karaismailoğlu, burada izahat yapmış oldu.

DÜNYANIN GIPTAYLA İZLEDİĞİ PROJELERİ HAYATA GEÇİRİYORUZ

Dünyada ve bölgede mühim gelişmelerin yaşandığı dönemden geçildiğini belirten Bakan Karaismailoğlu, Savaşlar, küresel tecim savaşları, internasyonal kurallar, emperyal güçlerin baskıları; işte bu şekilde bir dönemde Cumhurbaşkanımızın liderliğinde küresel oyunlarla ve içerideki piyonlarıyla savaşım ediyoruz diye konuştu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak 20 yılda ülkenin ulaşım ve yazışma altyapısına ortalama 1 trilyon 337 milyar liranın üstünde yatırım gerçekleştirdiklerine değinen Karaismailoğlu, Türkiyenin on senelerdir devam eden altyapı problemini büyük seviyede çözdük. Ülkemizi Asya, Avrupa, Şimal Afrika, Orta Doğu ve Kafkaslar içinde ulaşımın her modunda internasyonal bir koridora dönüştürdük. Projelerimizle Türkiyemizi doğu-batı, kuzey-güney ayırt etmeksizin, ülkemizin bütününü kalkındıracak, dünyayı Türkiyeye bağlayacak yatırımları hayata geçirdik dedi.

10,2 MİLYON LİRA TASARRUF

Burdurda Salda, İnsuyu Mağarası, Hacılar Höyüğüne; konforlu, güvenli ve kısa sürede ulaşım sağlanması için projeleri hayata geçirdiklerine değinen Bakan Karaismailoğlu, 2003te kentte 47 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunu 219 kilometre daha geliştirerek toplamda 266 kilometreye ulaşıldığını dile getirdi.

Organik ve zamanı güzellikleriyle öne çıkan Ağlasun kazasının ulaşım standartlarını yükseltecek Antalya-Burdur Ayrımı-Taşkapı-Ağlasun yolunun yapım çalışmalarına başlayacaklarını belirten Karaismailoğlu, şu şekilde konuştu:

* Yüzeysel kaplamalı hizmet veren yolun üstyapısını bitümlü sıcak karışım kaplamalı olarak yenileyeceğiz. 19 kilometre uzunluğunda, bitümlü sıcak karışım kaplamalı tek yol standardındaki projede ek olarak 2 hemzemin kavşak, 40 menfez, 6 istinat duvarı, 3 derivasyon kanalı inşa edeceğiz.

* Projenin tamamlanmasıyla zamandan 8,2 milyon lira, akaryakıttan 2 milyon lira olmak suretiyle senelik toplam 10,2 milyon lira tutum edecek, karbon emisyon miktarını 388 ton azaltacağız. Bizlere milletimiz bir mesuliyet verdi, ikimiz de bu sorumluluğun hakkını teslim ediyoruz.

* Bu ülkeyi geleceğe taşıyacak, o geleceği de milletimize sunduğumuz hizmetlerle dev eserlerle aydınlatacağız. Türkiyenin tüm şehirlerini birbirine bağlamakla yetinmeyecek, dünyayı Türkiyeye bağlayacağız.

* Biz, yollarımızı, geçtikleri ve ulaştıkları yerlerdeki yaşamı canlandıran akarsular şeklinde görüyoruz. Yolun uygarlık olduğuna inanan kadrolar olarak milletimize hizmet hedefine doğru tam yol ilerliyoruz.

Bakan Karaismailoğlu, hemen sonra Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Burdur İl Başkanlığını ziyaret etti. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.