Kar yağışı ne zaman başlayacak? İstanbul’da kar yağışı etkili olacak

Hava sıcaklıklarının yükselmesi beklenirken, kar yağışı kapıya dayandı. Kar yağışı yarından itibaren başlamış olacak, İstanbul’da 12 Mart tarihinde sıcaklıklar -1’e kadar inecek, Ankara’da -4 dereceyi görecek. Çarşamba günü karla karışık yağmur olarak başlamış olacak olan yağışlar, perşembeden itibaren üç gün süresince kar şeklinde görülecek.

Kar yağışı ne zaman başlayacak? İstanbul’da kar yağışı etkili olacak

Cemrelerin tek tek düşmesinin arkasından mart ayı İstanbul için sert soğuklara sahne olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve küresel tahmin sistemleri tarafınca gösterilen tahminlere nazaran soğuk hava dalgası yurdu bugün etkilemeye başlamış olacak. Aybar kar fırtınası ile hafta ortasında tüm yurdu kar ve soğuk hava tesiri altına alacak.

İSTANBUL’DA KAR YAĞIŞI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine nazaran dün gece saatlerinden itibaren yurdu tesiri altına alan yağışlı hava, ısı düşüşüyle beraber karlı günler yaşatacak. Çarşamba günü karla karışık yağmur olarak başlamış olacak olan yağışlar, perşembeden itibaren üç gün süresince kar şeklinde görülecek.

İSTANBUL MART ORTASINDA EKSİ DEĞERLER GÖRECEK

Baharın ilk ayı olarak kabul edilen mart ayı İstanbul için sert soğuklara sahne olacak. İstanbul’da 12 Mart tarihinde sıcaklıklar -1’e kadar inecek, Ankara’da -4 dereceyi görecek ısı değerleri, Doğu Anadolu’da -7 dereceye kadar düşecek.

ÇIĞ RİSKİ VAR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen son değerlendirmelere nazaran: Ülkemiz genelinin oldukça bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, çoğu zaman yağmur ve sağanak; İç Ege, Toroslar mevkisi, İç Anadolu’nun kuzeyi, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun şimal ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi umut ediliyor. Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne haiz eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don vakası umut ediliyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.