Kanada’yı fırtına vurdu: 8 ölü

Kanada’nın Ontario ve Quebec eyaletlerini fırtına vurdu. Polis, fırtına sebebiyle şu ana kadar minimum 8 kişinin yaşamını kaybettiğini doğrularken, oldukca sayıda kişinin ise yaralandığını beyan etti. Can kayıplarının bir çok rüzgar hızı saatte 132 kilometreye ulaşan fırtına sonucu devrilen ağaçlar sebebiyle yaşanırken, her iki eyaletten de geçen Ottawa Nehrinde bir teknenin alabora olması sonucu 51 yaşındaki bir kadının ise boğularak yaşamını kaybetmiş olduğu ifade edildi.

YAKLAŞIK 1 MİLYON KİŞİ ELEKTRİKSİZ KALDI

Hydro One ve Hydro Quebec elektrik şirketleri tarafınca meydana getirilen açıklamada, her iki eyalette ortalama 1 milyon kişinin elektriksiz kalmış olduğu belirtilerek, elektrik dağıtımının eski haline dönmesinin birkaç gün süreceği ifade edildi. Yetkililer, fırtına sonucu Ottowa bölgesinde 200 elektrik direğinin yıkıldığını belirtti.

İKİ KASABADA OHAL İLAN EDİLDİ

Ontario eyaletinde yer edinen Uxbridge ve Clarence-Rockland nahiyesinde fırtınanın niçin olduğu yıkım sebebiyle muhteşem hal diye deklare edildi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir