Kaçtığı iddia edilmişti: İsviçre’den Putin’in sevgilisinin iadesi istendi

Rusyanın Ukraynayı işgali sürerken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putinin senelerdir herkesten sır benzer biçimde saklamış olduğu 31 yaş minik jimnastikçi sevgilisi Alina Kabaevanın Rus liderden olan çocuklarıyla beraber İsviçreye kaçırmış olduğu öne sürülmüştü. Putin’in Olimpiyat altın madalyalı jimnastikçi sevgilisi Kabaevanın bir süredir dört evladı ile beraber İsviçre’deki hususi bir dağ evinde saklandığı konuşuluyordu.

Putinin Ukrayna, Rusya ve Belarustaki muhalifleri bir araya gelmiş olarak İsviçreye Kabaevanın sınır dışı edilmesi için dilekçe yazdı.

Dilekçede Putinin Hitlere benzerliğiyle ilgili meydana getirilen yorumlara ithafen, Eva Braunu Führeriyle tekrardan birleştirmenin zamanı geldi ifadeleri kullanıldı. Dilekçe, Mevcut harbe karşın İsviçre, Putin rejiminin bir kabahat ortağına ev sahipliği halletmeye devam ediyor. sözleriyle devam etti.

Vladimir Putin's war in Ukraine has thrust him into the global spotlight. But his private life remains hidden in shadows - ABC News

İKİLİ HAKKINDA UZUN SÜREDİR BİRÇOK İDDİA VAR

İngiltere, Putinin gizli saklı ortağı ve kız arkadaşı olmasının yanı sıra, Kremlin yanlısı medya devi National Media Groupun yönetim kurulu başkanı olan Kabaevaya şimdiye kadar herhangi bir yaptırım uygulamadı.

Putin ve Kabaeva’nın senelerdir beraber olduğuna dair birçok haber kamuoyuna yansıyor. İkili, daha ilkin birkaç kez beraber görüntülendi. Olimpiyat atletinin alyans taktığına dair birçok iddia ortaya atılırken, ikilinin resmi bir evlilik kaydı bulunmuyor.

Rusyada Putine karşı karşıcılık lideri partisi Alexei Navalny tarafınca kurulan Yolsuzlukla Savaşım Vakfı ile yürütülen soruşturmalar, birkaç Rus oligarkının Kabaevanın ailesine açıklanamaz bir halde mülk, para ve kıymetli varlıkları armağan ettiğini ortaya çıkarmıştı.

55 BİN KİŞİ İMZALADI

Change.orgda Almanca, Fransızca ve İngilizce olarak gösterilen dilekçede, Şu anda büyük acılar çeken Rusya, Belarus ve Ukrayna vatandaşları olarak İsviçre makamlarına başvurmak için birleşiyoruz ifadeleri kullanılırken, şimdiye kadar 55 bin şahıs dilekçeye imza attı.

Dilekçede, Halk, Rus politika ve medya figürü ile eski ritmik jimnastikçi Alina Kabaevanın SİZİN ülkenizde Rusya Federasyonuna uygulanan yaptırımların neticelerinden saklandığını yeni öğrendi. Geçtiğimiz haftalarda Ukraynaya haince hücum eden sanrılı diktatör ve cenk suçlusunun en sevilmiş olduğu eşi. ifadeleri de yer aldı.

‘ÜST DÜZEY KORUMALARI VAR’

Putinin kendinden 31 yaş minik sevgilisi Kabaeva’nın emrinde bir Maybach limuzin filosu olduğu ve Moskova’daki seyahatlerinde üst düzey güvenlikler tarafınca korunduğu biliniyor.

Kabaeva, 2 Olimpiyat madalyası, 14 Dünya Şampiyonası madalyası ve 25 Avrupa Şampiyonası madalyası ile ritmik jimnastik tarihinin en madalyalı jimnastikçilerinden biri olarak tanınıyor.  Sporu bıraktıktan sonrasında siyasete atılan Kabayeva, Putinin partisinden milletvekili seçilmişti.

Birçok Rus, Putin’in iki erişkin kızının anası olan 62 yaşındaki eski First Lady Lyudmila ile evliliğinin dağılmasının sebebi olarak Kabaeva’yı görmüştü.

Putin’in iyi ilişkiler sürdürdüğü komşu ülke Belarus’un lideri Alexander Lukashenko, Putin’in boşanma kararının Kabaeva’nın ‘cumhurbaşkanına baskı yapması’ sebebiyle çıktığını ima etmişti.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir