Japonya, Rusya’ya yaptırımları genişletiyor – Son dakika dünya haberleri – Sözcü

Japonya Başbakanı Fumio Kishida, ülkesinin ortalama 140 Rus vatandaşı ve daha çok Rus bankasının varlıklarını dondurarak Rusya’ya uygulanan yaptırımları genişleteceğini deklare etti. Kishida askeri bağlantılı ortalama 70 Rus kuruluşun da ihracat yasağı listesine ekleneceğini beyan etti.

Japonya, Rusya’ya yaptırımları genişletiyor

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam ederken, Tokyo’dan Moskova’ya yeni yaptırım sonucu geldi. Yedi gün devam eden Güneydoğu Asya ve Avrupa turunun bitiminde İngiltere’de açıklamalarda bulunan Japonya Başbakanı Fumio Kishida, ülkesinin ortalama 140 Rus vatandaşın ve daha çok Rus bankasının varlıklarını dondurarak Ukrayna’ya saldırıları sebebiyle Rusya’ya uygulanan yaptırımları genişleteceğini duyurdu.

Askeri bağlantılı ortalama 70 Rus kuruluşun da ihracat yasağı listesine ekleneceğini ifade eden Kishida, ek olarak kuantum bilgisayarlar ve öteki yüksek teknoloji ürünlerinin Rusya’ya ihracatının yasaklanacağını belirtti.

İngiltere öncesinde gittiği Endonezya, Vietnam ve Tayland ziyaretleri dahil siyasal temaslarının verimli geçtiğini söyleyen Kishida, Şimal Kore meselesi ve Çin’in bölgede artan askeri varlığı dahil bölgesel mevzuları da muhatapları ile ele aldıklarını vurgulayarak sıkıntılı güvenlik ortamının üstesinden gelmek için beraber emek harcama mevzusunda anlaştıklarını kaydetti.

Kremlin: Japonya, Rusya için düşman ülke haline geldi İlginizi Çekebilir Kremlin: Japonya, Rusya için düşman ülke haline geldi

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.