İzmir’in ‘Kolpaçino’ kumarhanesine baskın

İzmir İl Jandarma Komutanlığına bağlı Bornova İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Egemenlik Mahallesi 6106 sokakta bulunan ve daha ilkin kumar oynandığı için mühürlenen Hususi Hizmetler ve Gezim Taşıma Derneği adıyla etkinlik gösteren bir binada kumar oynandığı bilgisi üstüne harekete geçti.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının koordine ve talimatları doğrultusunda belirlenen adres ve gene Bornova ilçesinde bir değişik yere daha takımlar tarafınca, 8 Nisan saat 22.45 sıralarında operasyon gerçekleştirildi.

Operasyonda, tombala oynarken suçüstü yakalanan 160 kişiye toplam 291 bin 40 lira yönetimsel para cezası uygulanırken, toplam 10 kişiye kumar oynamaya yer ve olanak sağlamaktan adli işlem uygulandı. Öte taraftan operasyonda haklarında soruşturma sonucu olan iki şüphelinin de yakalandığı bildirildi.

Operasyon düzenlenen adres gene tanıdık bir yerdi. Kolpaçino filmine atıfta bulunan pankartın yer almış olduğu bina daha ilkin de jandarma ekipleri tarafınca onlarca kere basılmış, adres mühürlenmişti.

Bina sorumlularının mühürlü olan kapı yerine, sac kaplamanın bulunmuş olduğu alana gizli saklı bir kapı yaptırarak, kumar oynayanları buradan içeri soktuğu tespit edildi. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir