İzmir’de nevruz kutlaması

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Emek Partisi (EMEP), Türkiye İşçi Partisi (TİP), Halkların Demokratik Kongresi (HDK), Demokratik Bölgeler Partisinin (DBP) bir araya gelip, oluşturduğu İzmir Nevruz Örgütleme Komisyonu öncülüğünde Gündoğdu Meydanında nevruz kutlandı.

DENİZ POYRAZIN AİLESİ ATEŞİ YAKTI

HDP il binasına geçen yıl 17 Haziranda düzenlenen silahlı saldırıda öldürülen Deniz Poyrazın ailesi, nevruz ateşini yaktı. Ateşin üstünden atlayan oldukça sayıda şahıs, halay çekti.

BU ONLARA DERT OLSUN

Etkinlikte konuşan HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni, Nevruz alanları; işçilerin, emekçilerin, özgürlük isteyenlerin alanlarıdır. Nevruz, mübarek olsun. Nevruz, direniş ve özgürlüktür. Bugün HDP olarak demokrasi güçleri olarak tüm özgürlük taleplerini meydanlarda buluşturuyoruz. Bizi susturmaya çalışanlar; bu meydanlara, 8 Mart meydanlarına, 1 Mayıs meydanlarına baksınlar. Bu meydanlarda özgürlüğü, kararlılığı, cesareti görecekler; bu onlara dert olsun dedi. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.