İzmir’de fırtına hayatı olumsuz etkiliyor

Meteoroloji tarafınca meydana getirilen uyarıların arkasından şehir genelinde fırtına tesirini gösterdi. Fırtına sebebiyle deniz ulaşımına ara verilirken, Karabağlar ilçesinde bir ağaç park halindeki aracın üstüne devrildi. Konakta bulunan St. John Anglikan Kilisesinin bahçesinde bulunan iki ağaç da fırtına sebebiyle yıkıldı.

Konak ilçesi İsmet Kaptan Mahallesi 1375 Sokaktaki bir otelin çatısında bulunan gaz betonlar, park halindeki otomobilin üstüne düştü. Otomobilde hasar oluştu. Vakaya şahit olan Hüseyin Gümüş, Yukarıdaki betonlar sallanıp, düştü. Ilkin birkaç parça düştü, arkasından hepimiz kaçmaya başladı. Büyük bir ürkü oluştu dedi.

3 NİSANA KADAR DEVAM EDECEK

Öte taraftan Meteoroloji 2nci Bölge Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen açıklamada, İzmir il genelinde cenup ve güneybatı yönlerden devam eden rüzgarın, 3 Nisan gecesine kadar güçlü rüzgar (40-60 km/s) ve ara sıra kısa süreli fırtına (60-90 km/s) şeklinde esmesi beklendiği açıklandı.

Güçlü rüzgarla beraber ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi, soba ve naturel gaz kaynaklı zehirlenmeler, toz savrulması benzer biçimde olumsuzluklara karşı dikkatli ve önlemli olunması istendi. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir