İYİ Partililer Atatürk Havalimanı’nda yıkımı protesto etti: ‘İhanetlerden yalnızca biri’

İYİ Parti Gençlik Politikaları Koordinatörü ve Genel İdare Kurulu Üyesi Orhun Ertürkmen, İYİ Gençlik İstanbul İl Başkanı Hamza Yurtsever ve beraberindeki İYİ Gençlik teşkilatı mensupları, akşam saatlerinde yıkım başlatılan Mustafa Kemal Atatürk Havaalanı önüne giderek basın açıklamasında bulunmuş oldu.

İHANETLERDEN YALNIZCA BİRİ

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

* Bugün, AK Parti iktidarının bir klasiği haline gelmiş, Türkiye Cumhuriyeti mal varlıkları ve değerlerini ortadan kaldırma girişimlerinden biriyle daha karşı karşıyayız. 7 Nisan 2019’da sivil uçuşlara kapatılan ve o güne dek ülkemizin en işlek havalimanı olmuş Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı, bugün millet bahçesi olmak için yıkılıyor.

*Bu yıkım girişimi AK Parti iktidarının, cumhuriyet miraslarımıza olan ihanetlerinden yalnızca biri. İstanbul benzer biçimde bir metropolün tam göbeğinde, tüm ulaşım kolaylıklarıyla Doğu ile Batı içinde bir merkez görevi üstüne alan havalimanımızın ilkin atıl duruma getirilişi, şimdi de göz gore gore heba edilmesi kabul edebileceğimiz bir şey değildir.

DEVLET PARÇA PARÇA SATILIYOR

*Biz, AK Parti iktidarının cumhuriyet miraslarımıza olan düşmanlıklarına çoktandır aşinayız. AK Parti iktidarı ülkemizin güvencesi olan ve işleyen tüm kurumlarını birer birer gözden çıkarmış; şeker fabrikalarımızı, limanlarımızı, kağıt fabrikalarımızı, maden fabrikalarımızı, bankalarımızı asla pahasına satmış, Türk Telekom’u dostu Hariri’ye 26 Milyar Lira’ya peşkeş çekmiş bir iktidardır.

*Devletin parça parça satılmasına göz yuman sayın Erdoğan, bugün de bu yıkımın sahibi olmakla övünürken Zafer Anıtı olarak nitelendirdiği İstanbul Havalimanı yerine, tüm uçuşlarında varış noktasını Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı olarak tercih etmeye de devam etmiştir.

*Sayın Erdoğan’ın şahsen kullanmayı tercih etmediği İstanbul Havalimanı, AK Parti iktidarının cumhuriyet miraslarına olduğu benzer biçimde doğaya da düşman bulunduğunun oldukça açık bir sembolüdür.

*Oldukca daha ucuz bir maliyetle Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı‘nın yolcu kapasitesi genişletilebilecekken, iki havalimanı yapılabilecek bütçeyle; mevcut ormanların üstüne, göçmen kuşların rotasına, doğayı katledecek şekilde İstanbul Havalimanı inşa edilmiştir. Karşılığı olmayan geçiş garantileriyle bir kez bile bu havalimanına yolu düşmemiş yurttaşlarımızın da cüzdanlarına göz dikilmiştir.

AK PARTİ İKTİDARININ SON ÇIRPINIŞLARIDIR

*Bugün, Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı metro hattı hala İstanbul’un en işlek ulaşım hatlarından biriyken, AK Parti iktidarı İstanbul Havalimanı’na gidecek doğru metroyu bile inşa edememiştir. Bu yıkım, bir metro durağını dahi doğru noktaya denk getiremeyen AK Parti iktidarının son çırpınışlarıdır. Bu yıkım, Mustafa Kemal Atatürk’ün adından dahi ürken iktidarın son kıvranışlarıdır.

*Biz bugün, Türk gençliği olarak, vatanımızı arsa arsa satmış bu iktidardan hesap soruyoruz. Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı’nı niçin yıkıyorsunuz? Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasından, değerlerinden, adından da mı korkuyorsunuz? Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı’nın zamanı, dünya standartlarında adından söz ettiren bir havalimanı olmasından mı rahatsız oldunuz? Ülkemizin prestijli ve işleyen kurumlarına olan düşmanlığınız ne vakit bitecek?

* Bu milletin haiz olduklarını dostlarınıza asla pahasına peşkeş çekmekten, değerlerini yıkmaktan yorulmadınız mı? Sattıklarınızın parası yetmediği için ayağına gittiğiniz dünün düşmanları, bugünün dostlarına ne sözler verdiniz? Malum yurt dışı ziyaretlerinizin derhal arkasından apar topar başlanan bu yıkımın sebebi nedir? İktidar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına tüm bu soruların yanıtını vermekle yükümlüdür.

*Biz Türkiye Cumhuriyeti gençleri ve İYİ Parti olarak bu yıkımın en acil şekilde durdurulmasını istiyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün ve cumhuriyetimizin miraslarının tek adam rejiminde sorgusuz sualsiz ortadan kaldırılmasının daima olduğu benzer biçimde bugün de tam karşısındayız.

“ATATÜRK’E DÜŞMAN OLANLARA BİR ÇİFT SÖZÜMÜZ VAR”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da toplumsal medya hesabından SÖZCÜ’nün haberini paylaşarak yarın Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı’nda fiil yapacaklarını duyurdu.

Kaftancıoğlu, “Yarın saat: 11.00de Mustafa Kemal Atatürk Havalimanına gidiyoruz. Atatürke, doğaya, kente düşman olanlara bir çift sözümüz var. Tabiat dostu kurumlar ve kişileri bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.