İstanbul’un ardından iki kent daha alarma geçti!

İstanbul için günlerdir devam eden uyarıların beklenen kar yağışı geldi. Perşembe ve Cuma günü sertliğini artıracak kar yağışı sebebiyle kentte turuncu alarm verildi, okullar pazartesi gününe kadar dinlence edildi.

İstanbulun yanı sıra çevre illerde de karla savaşım için teyakkuza geçildi. Sakarya ve Kocaelide okullar ve resmi daireler dinlence edildi.

SAKARYA VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Sakarya Valiliği beklenen kar yağışı sebebiyle yarından itibaren okullar, kurslar, hususi eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığına bağlı hususi kreş ve gündüz bakımevlerinin, üniversitelerin 14 Mart Pazartesi gününe kadar dinlence edilmesine karar verdi.

Ek olarak kamu kurum ve müesseselerinde çalışan malul, kronik hasta, engelliler ve hamile personelin pazartesi gününe kadar yönetimsel izinli sayılması sonucu alındı.

ÜNİVERSİTE DE TATİL EDİLDİ

Kocaeli Valiliği, meteoroloji verilerine bakılırsa beklenen kar yağışı sebebiyle yarından itibaren okullar ile kursların, hususi eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığına bağlı hususi kreş ve gündüz bakımevlerinin 14 Mart Pazartesi gününe kadar dinlence edilmesine karar verdi.

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü de pazartesi gününe kadar karşı karşıya eğitime ara verdi.

Valilik ek olarak kamu kurum ve müesseselerinde çalışan malul, kronik hasta ve engelliler ile hamile personelin pazartesi gününe kadar yönetimsel izinli sayılmasına karar verdi.

METEOROLOJİDEN UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce Marmara Bölgesinin doğusu ve Kırklareli ile Tekirdağ için güçlü ve yoğun kar yağışı uyarısında bulunulmuş oldu.
MGM İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezince meydana getirilen açıklamada;

Kocaeli, Sakarya, Yalova ile Kırklarelinin Vize, Demirköy, Pınarhisar, Kofçaz ilçeleri ve Tekirdağın Saray, Kapaklı, Çerkezköy ilçelerinde yarın öğle saatlerinden itibaren güçlü kar (10-20 santimetre kar örtüsü), yüksek kesimlerde de yer yer yoğun kar (20 santimetre üstü) yağışı beklendiği açıklandı.

Buzlanma, don, güçlü rüzgar ile tipi ve ulaşımda aksamalar şeklinde olumsuzluklara karşı dikkatli ve önlemli olunması gerektiği de kaydedildi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir