İstanbul’daki rüşvet operasyonunda: 32 tutuklama

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İstanbul Güvenlik Müdürlüğü Mali Suçlarla Savaşım Şube Müdürlüğü tarafınca Örgütlü olarak rüşvet almak, vermek, aracılık etmek ve Resmi belgede sahtecilik suçlarından Kadıköy Belediyesinde görevli zabıta çalışanı ile belediye mühendislerinin de aralarında yer almış olduğu 54ü kamu görevlisi olmak suretiyle toplam 224 kişiye yönelik operasyon yapılmıştı.

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Kocaeli ve Şırnakta eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınanlardan bir kısmı emniyetteki sorgularının arkasından özgür kalırken 160 şahıs dün adliyeye sevk edildi.

Savcılık sorgularının arkasından 36 şahıs adli denetim talebi ile 124 şahıs ise tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildi.

92si tutuklama talep edilenlerden olmak suretiyle toplamda 128i hakkında, 2si ev hapsi, 10u toplam 1 milyon 650 bin TL para cezası olmak suretiyle adli denetim sonucu verildi.

Kadıköy Belediyesinde görevli 1 zabıta komiseri, 24 zabıta memuru ve 2 mühendis olmak suretiyle 27si belediye çalışanı toplamda 32 şahıs ise tutuklandı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir