İstanbul’da sitede kedi tartışması: ‘Kafese koyup boş bir arsaya bıraktık’

Vaka, 24 Nisan Pazar günü akşam saatlerinde  Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesinde bulunan bir sitede yaşandı.

İddiaya gore, sitede yaşayan bir kadının 9 senedir bakmış olduğu Minnoş isminde kedisi site bahçesine çıktıktan bir süre sonrasında gözden kayboldu.

Kedisinin eve dönmemesi üstüne hanım komşusu ile birlikte siteye ilişik {güvenlik kamerası} kayıtlarını inceledi.

Kayıtlarda, yan bloğunda oturan İsmail Taşdelenin, Minnoşu evine soktuğunu ve hemen sonra da bir kafes ile dışarı çıktığını görmüş oldu.

Bunun üstüne hanım şüphelenerek, komşusunun kapısına gitti. Taşdelen, kediyi almadığını inkar ederek hanımı kapısından kovdu.

Bunun üstüne hanım polis merkezine giderek komşusundan suç duyurusunda bulundu. İsmail Taşdelenin eşi Sümeyye Taşdelenin karakoldaki ifadesinde ise Sokak kedileri devamlı duvarımıza tuvaletini yapıyor. Onlardan biri bulunduğunu düşündük. Bir kafesin içine koyduktan sonrasında Büyükçekmece Güzelcede bulunan boş bir arsaya bıraktık. Sahipli olup olmadığı hakkında bilgimiz yoktu. Kedinin sahibi hanım gelip kapımızı tekmeledi. Ondan da şikayetçiyiz söylediği öğrenildi. Kediyi alıp, boş bir arsaya bıraktığı iddia edilen Taşdelenin, Minnoşu eve almış olduğu ve elinde örtülü bir kafesle apartmandan çıkmış olduğu anlamış olur ise güvenlik kamerasına yansıdı.

GÜZELCEDE BİR ARAZİYE BIRAKIYOR

Kedinin sahibi kadının arkadaşı olan Seda Gökmen, Gönüllümüz, arkamdaki bloğun en altında yaşıyor. 14 tane kedisi var. Hepsinin aşıları tam ve kimlikleri mevcut. Burada hepimiz, hayvanlara karşı oldukca hassasiyetli davranıyor. Arkadaşımızın kedisi, dışarıya çıkıp, birazcık gezdikten sonrasında eve geri giriyor. Matematik öğretmeni bulunduğunu öğrendiğimiz bir şahıs, ton balığı ile balkona çıkıyor. Ondan sonra da kediyi eve çağırıyor. Kediyi birazcık evde tutuyor. Petshopa gidiyor. Oradan kafes alıyor. Kediyi, almış olduğu kafese koyup, üzerini örtüyor. Kamera görüntülerinde de bu mevcut. Kediyi Güzelcede bir araziye bırakıyor. Arkadaşımız aslına bakarsan vakası da kamera kayıtlarında fark ediyor. Bu şahıs ilkin almadığını söylüyor. Biz karakola gidip, şikayetlerde bulunduk dedi.

ACABA ÇOCUKLARA NE AŞILIYOR

Yitik kedisini hala arayan Gökmen, Kediyi, alıp bir arsaya bıraktığını itiraf etti. Kediyi alıp boş bir arsaya bırakan eğitimci, acaba ufaklıklara ne aşılıyor? Bu ufaklıklara ne öğretiyor? Bunu bir eğitimcinin yapmış olması bizi derinden yaraladı. Kendisi, bunu yapma sebebi olarak kedinin duvarına pislemesi bulunduğunu söylemiş. Burası hep toprak. Kediler, toprak varken duvara wc yapmaz. Bunu hepimiz bilir. Biz bu kişinin en ağır şartlar altında cezalandırılmasını istiyoruz şeklinde konuştu. Taşdelen çifti ise konuşmak istemedi. (DHA)


aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir