İsrail Başbakanı Bennett’e içinde mermi bulunan mektup gönderildi

İsrail Başbakanı Naftali Bennett ve ailesi ölümle tehdit edildi. İsrail polisi tarafınca meydana getirilen açıklamada, İsrail Başbakanı Naftali Benett ve ailesine içinde mermi bulunan ölüm tehditleri içeren bir mektubun göndermiş olduğu bildirilerek, Bennett ve ailesi için güvenlik önlemlerinin artırıldığı ifade edildi.

Polis, Lahav 433 adlı kabahat birimi ile İsrail gizli saklı servisi Shin Bet’in tehdit mektubuyla ilgili ortak soruşturma başlattığını deklare etti.

İsrail basınında yer edinen haberlerde, söz mevzusu mektubun Başbakanlık Konutu yerine Raanana’daki ailesinin evine göndermiş olduğu aktarıldı. Mektubun ne süre göndermiş olduğu ise hemen hemen bilinmezken, mahkeme vakayla ilgili yasak getirerek detayların açıklanmasını engelledi.

Bennett toplumsal medya hesabı üstünden yapmış olduğu açıklamada, anlaşmazlıkların “sertlik, diktatörlük yada ölüm tehditleri” düzeyine çıkmaması icap ettiğini belirterek, mektubun doğası gereği siyasal bulunduğunu ima etti.

Bennett, Ben Başbakanım ve siyasal bir figürüm fakat bununla beraber bir koca ve babayım. Eşimi ve çocuklarımı korumak benim görevim ifadelerini kullanarak, Siyasal söylemlerin ateşini düşürmeliyiz dedi.

KOALİSYON ORTAKLARINDAN KINAMA

Dışişleri Bakanı Yair Lapid ve Müdafa Bakanı Benny Gantz da dahil olmak suretiyle koalisyon ortakları, Bennett ve ailesine gönderilen tehdit mektubunu kınadı.

Lapid, mektubun nefretin nereye varabileceğini gösterdiğini belirterek, “Sokakta, toplumsal medyada, her yerde nefret söylemiyle savaşım etmeye devam edeceğiz. Aşırılık yanlıları aklı başlangıcında çoğunluğu yenemeyecek” dedi.

Gantz, tehditlerin kırmızı çizgiyi aşmak bulunduğunu ifade ederek, zarftaki bir mermi tabancadan sıkılan üç kurşuna dönüşebilir dedi.

Öte taraftan polis geçtiğimiz yıl Bennett’i tehdit ettikleri bazı vatandaşlar sebebiyle gözaltına almıştı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir